Zdeněk Bartoš - v současnosti režisér a umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu
- zároveň je také překladatel a dramaturg
- narodil se v roce 1975
- pochází z Prahy, kde mimo jiné vystudoval na DAMU divadelní režii
- v Západočeském divadle v Chebu je jako umělecký šéf od roku 2006
- s činohrou Karlovarského městského divadla spolupracoval už na koprodukčních muzikálech Divotvorný hrnec a Adéla ještě nevečeřela 
Zdroj: www.divadlocheb.cz

Rozhodla o tom Správní rada Karlovarského městského divadla, která se na něm shodla jednohlasně. Rada požadovala po budoucím šéfovi koncept toho, jak by měla karlovarská činohra pokračovat. „Součástí našich požadavků byly také nové projektové záměry. A pan Bartoš přišel s tím, že v tom bude pokračovat s tím, že chce oslovit co nejširší okruh diváků,“ uvedl primátor Petr Kulhánek.

Nový umělecký šéf má jasnou vizi. „Diváky chce oslovit hlavně komediemi a muzikály. Tedy žánry, které jsou atraktivní i pro zahraniční diváky. Zároveň s tím chce opatřit činohru titulky, aby do divadla chodili i cizinci,“ řekl primátor.

Zároveň s tím by měla i nadále pokračovat spolupráce se Západočeským divadlem v Chebu. „Důležité je, že karlovarská činohra zůstane autonomní s tím, že pan Bartoš bude spojením mezi oběma divadly,“ vysvětlil Kulhánek. Zdeněk Bartoš zaujal Správní radu hlavně svými zkušenostmi a divadelní prací, kterou má za sebou. Zdeněk Bartoš sám má už jasnou představu o tom, jak bude jeho první sezona v divadle vypadat. „V plánu je původní zpracování Sněhové královny podle Andersena na září, a v listopadu muzikálová komedie z počátků mluveného filmu Zpívání v dešti,“ uvedl Zdeněk Bartoš. Současný umělecký šéf Jiří Seydler končí na svém postu koncem letošního roku. Pod jeho režijní taktovkou teď vzniká pohádka Konec strašidel ve Svatošských skalách, která by měla mít premiéru v neděli 21. května.