Na co se mohou návštěvníci besedy těšit?

Miloň Čepelka i já představíme především své knižní novinky, které vyšly v poslední době: Miloň sbírku Mandel sonetů (a jeden za odměnu) a povídkovou knihu Monology k živým i mrtvým, já sbírku Dvě na čtvrtou sonetů v rytmu srdce a cestopisně-historickou publikaci Skrytá krása Čech, kterou jsem stvořil se spisovatelem Otomarem Dvořákem a fotografem Jiřím Fišarem.

Publikace Skrytá krása Čech pojednává také o Karlovarsku. O čem je a co konkrétně tu z našeho kraje na čtenáře čeká?

Tato kniha má podtitul „Tipy na cesty za opomíjenými skvosty". V duchu tohoto sloganu jsme v Karlovarském kraji (což je mimochodem jeden z mých milovaných regionů) navštívili Cheb (ano, město je to po právu známé a navštěvované, my jsme se však hned ve dvou kapitolách ponořili pod povrch toho, co vidí běžný turista). A co se samotného okresu Karlovy Vary týká, prozkoumali jsme Doubskou horu neboli Aberg. Je to hora pozoruhodná i tajemná, kterou obývaly pozoruhodné a nevšední osobnosti. Byla také dějištěm dramatických a dodnes nevysvětlených událostí…

Mohl byste ve zkratce přiblížit další díla autorů, která zde návštěvníci uvidí a uslyší? Bude součástí besedy i autorské čtení?

Autorské čtení určitě ano, jím (a také písněmi v mém podání, protože jsem i muzikant) besedy vždy prokládáme. Z knih, které jsem dosud nezmínil, bych rád za Miloně uvedl jeho starší povídkovou sbírku A jestli neumřel… /a jiné povídky/ a za sebe novelu Ženy, které rozdávají adventní věnce (s podtitulem „Černým madonám se zlatou hřívou a stříbrným jeepem se neodmlouvá").

Jedná se o ojedinělou akci, nebo je akce Ten píše to a ten zas tohle putovní? Pokud ano, kam dále mohou zájemci za vámi vyrazit?

Ojedinělá určitě není, s Miloněm Čepelkou jezdíme za čtenáři průměrně dvakrát do měsíce, víc mu jeho nabitý diář ani nedovolí. Po Ostrovu se těšíme např. do Třebíče, Poděbrad či Hradce Králové, jeho Monology k živým i mrtvým budou navíc pokřtěny v rámci mého pražského sólového koncertu NA VLNÁCH TÓNŮ A SLOV.

Rád bych zmínil také skutečnost, že po knihovnách jezdím i s Otomarem Dvořákem, a to s erbenovsko-cestopisnou besedou Vřeteno osudu. Vše najdete na stránkách našeho nakladatelství www.nakladatelstvicas.cz. A hlavně věřím, že v Ostrově nejsme naposled, vždyť je to město plné krásných památek a tak sem třeba znovu zavítáme, abychom natočili další díl našeho Magazínu záhad pro televizní stanici Kinosvět.