Kolotoč je prvním singlem z nového alba Pestalozzi Nekonečná jízda. Vznikalo pod dohledem renomovaného mladého producenta Honzy Horáčka (např. Meky Žbirka), který se postaral o to, že nová nahrávka zní jako Pestalozzi ve 21. století a ne jako revival sama sebe z 90. let století minulého. Se „starými" Pestalozzi muziku spojuje originální barva hlasu a typické frázování frontmana kapely Petra Gardnera.

„Kolotoč v písničce neodkazuje k pouťové atrakci, ale k životnímu cyklu," prozrazuje kytarista kapely Luboš Grossman, který ke zpracování klipu pozval režiséra Jana Chramostu. „Líbila se nám totiž práce jeho i celého týmu," dodává. Pestalozzi po natočení klipu nezahálejí a chystají se znovu do studia. „Budeme pracovat na čtyřech nových písničkách, které nám napovědí, jak bude vypadat další směřování kapely," prozrazuje Grossman.

Skupina Pestalozzi vznikla v roce 1989 v Karlových Varech. Své první album Zařiď to vydali o tři roky později. V devadesátých letech pak ještě stihli vydat nahrávku Nebudu už na tebe nikdy zlej. Mezi největší hity patří Ukolébavka, Magdalénka, Já si tě stejně najdu. „Většina z nás tehdy studovala právě pedagogickou fakultu. A s naším studiem je spojen i název kapely. Pestalozzi nejsou italské těstoviny, ale jméno švýcarského učitele Johana Heinricha Pestalozziho, který mimo jiné tvrdil, že se děti mají řezat od malička," vysvětluje zpěvák Petr Gardner.

Zdroj: Youtube