Městské divadlo v Karlových Varech si pro své návštěvníky připravilo opravdovou lahůdku. I přes snížení ročního rozpočtu, divadlo začátkem října uspořádá 1. ročník karlovarského divadelního festivalu s názvem Best Fest. Diváci se mohou těšit na přehlídku nejlepších českých inscenací a divadelních osobností.

„Lidé se mohou těšit na mimořádné umělecké zážitky a herecké výkony. Inscenace, které máme připravené, jsou označovány za události roku a získaly nadšení kritiků i publika,“ uvedla Dana Neumannová, ředitelka divadla. Celkové náklady na divadelní festival jsou podle slov ředitelky zhruba 900 tisíc korun. Rozpočet karlovarského Městského divadla pro letošní rok je 13 milionů korun. „Bohužel nám město snížilo rozpočet, ale podařilo se nám sehnat finanční prostředky od našich podporovatelů a sponzorů. Některá představení jsou opravdu velmi náročná, jak cenově, tak i svojí stavbou,“ sdělila ředitelka.

Festival odstartuje česká premiéra populární francouzské hry Phillipe Claudela O lásce. „Tímto festivalem bychom zde chtěli vytvořit novou tradici, ale také chceme, aby lidé měli výběr,“ pokračovala. Cena vstupenek na jednotlivá festivalová představení se pohybuje v rozmezí od 80 do 350 korun. Městské divadlo má v plánu v letošním roce odehrát zhruba 160 až 180 divadelních představení včetně školních představení. „V budoucnu bychom chtěli ještě udělat operní a operetní festival, který je ovšem velice náročný na finance. Podle mě by takový festival vyšel na zhruba dva miliony korun,“ uzavřela ředitelka.

Program 1. ročníku divadelního festivalu:

1. festivalové představení – 3. října od 19.30 hodin – O lásce
2. festivalové představení – 6. října od 19.30 hodin – Caveman
3. festivalové představení – 11. října od 19.30 hodin – Kníže Myškin je idiot
4. festivalové představení – 17. října od 19.30 hodin – Musíme si pomáhat
5. festivalové představení – 18. října od 19.30 hodin – Benátky pod sněhem
6. festivalové představení – 22. října od 19.30 hodin – Goebbels / Baarová
7. festivalové představení – 26. října od 19.30 hodin – Sestra