„Jedná se o moji první výstavu, proto obrazy, které budete mít možnost vidět, jsou ukázkou mé tvorby v časovém sledu posledních tří let,“ řekl Vdoviak.

Expozice nese název, který v nás evokuje vodu, slunce a volno. „Při hledání názvu výstavy mě jako první slovo spontánně napadlo přístav a při něm jsem už zůstal. Ono totiž velmi dobře vystihuje kromě jiného i ´přístav tvorby´ na zdejším gymnáziu v Ostrově. Každé úterý se tu totiž už několik let schází dobrá parta lidí a je mi ctí patřit mezi ně,“ vysvětlil Vdoviak.

Na Staré radnici bude k vidění padesát tři olejomaleb a sedmnáct akvarelů. „Jedná se převážně o olejomalbu,“ uvedla produkční Domu kultury Iva Florianová.

Stará radnice vyzařuje už na první pohled svého jedinečného genia loci, kterého ocenil i nejvýznamnější shakespearolog Martin Hilský, jenž se sem několikrát vrátil. Proto se není čemu divit, že i obrazy Miroslava Vdoviaka našly své útočiště právě tady. „Stará radnice v Ostrově má vhodné podmínky pro tuto výstavu,“ dodala Florianová.

LETADLO společnosti Pobeda, která začne létat do Karlových Varů, na mezinárodním letišti Vnukovo.
Do regionu začne létat z Moskvy nízkonákladová aerolinka Pobeda