Karlovarsko:

Hudba Smetany, Griega a Schumanna zazní v Císařských lázních
Kdy: pátek 23. února od 19. 30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Císařské lázně
Za kolik: od 250 a 450 korun
Proč přijít: Skladby známých skladatelů Bedřicha Smetany, Edvarda Griega a Roberta Schumanna zazní v Císařských lázních.

Jak je důležité míti Filipa uvede Karlovarské městské divadlo
Kdy: sobota 24. února, od 19. 30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Karlovarské městské divadlo
Za kolik: 50 až 390 korun
Proč přijít: Známou klasickou anglickou komedii o duchaplných lidech pro duchaplné lidi Oscara Wildeho Jak je důležité míti Filipa uvede Karlovarské městské divadlo.

Pupp Bál Festival 2024 bude v duchu Anděla s ďáblem v těle
Kdy: sobota 24. února, od 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Grandhotel Pupp
Za kolik: 1890 korun
Proč přijít: Pupp Bál Festival se koná ve Slavnostním sále Grandhotelu Pupp. Tématem letošního ročníku je film Anděl s ďáblem v těle.
Společenský ples je spojený s programem, servírovanou večeří a bohatou tombolou. Hosté prestižního Pupp Bál Festivalu se na něm každoročně setkávají v uvolněné atmosféře s osobnostmi z řad umělců, politiků a sportovců. Hlavním bodem programu bývá již tradičně muzikálové vystoupení, ale velký zájem je o gastronomické speciality Grandhotelu Pupp.

Film Bob Marley: One Love uvedou v Ostrově
Kdy: pátek 24. února, od 17 hodin
Kde: Ostrov, Dům kultury
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Na začátku filmu potkáváme titulního hrdinu v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu.

Sokolovsko:

Roháči a Štěpán Rak zahrají ve Dvoraně
Kdy: pátek 23. února, od 18 hodin
Kde: Loket, Dvorana
Za kolik: předprodej 260 korun, na místě 350 korun
Proč přijít: Roháči z Lokte nad Ohří a kytarista Štěpán Rak zahrají v loketské Dvoraně. Vznik skupiny se datuje do jara roku 1975, kdy se pár kamarádů domluvilo na společném muzicírování. Roháči byli zařazeni do kategorie, které se říkalo moderní trampská píseň. Jak šly roky, pro Roháče začali psát různí autoři. To ovlivnilo vývoj skupiny natolik, že pozvolna vplula do vod folku a vymanila se svým příznivcům z dosud jasné škatulky - trampská skupina. Protože Roháči nelpí pouze na vlastní tvorbě a vyznávají repertoárovou pestrost, objevují se v jejich repertoáru i skladby z oblasti country, jazzu, spirituálů nebo písní lidových.

Benefiční akce Pomáháme Nelince
Kdy: sobota 24. února, od 18 hodin
Kde: Sokolov, Alfa club
Za kolik: 150 až 250 korun včetně tomboly
Proč přijít: Benefiční den Nadace Františka Štěpánka pořádá akci pomáháme Nelince. Součástí je taneční vystoupení skupiny Beat Generation, Slam poetry, DC Mateřídoušky. Vystoupí také ZUŠ Sokolov, Lucie Večeřová, Mc Matheus a Jaroslav Oláh.Veškerý výtěžek z této akce bude věnován na zdravotní péči, rehabilitace a terapie pětileté Nelince z Toužimi. Vstupné se vybírá pouze na místě.

Chebsko:

Samý kecy se budou číst v Chebu
Kdy: pátek 23. února, od 19 hodin
Kde: Cheb, Klub G4
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Galerie 4 zve do Klubu G4 na autorské čtení současných autorů poezie. Účinkují: Radek Fridrich, Tim Postovit, Teodor Kravál a Sufian Massalema.

Špejbl’s Helprs vystoupí v Mariánských Lázních
Kdy: pátek 23. února, od 20 hodin
Kde: Mariánské Lázně, Club Na Rampě
Za kolik: 240 korun
Proč přijít: Špejbl’s Helprs je český tribute band AC/DC – australsko-skotské hard rock ‘n‘ rollové legendy. Skupina má za sebou mnohaleté putování nejen po České republice s velmi pozitivním ohlasem u posluchačů.