Karlovarsko:

Velikonoční pouť za duchovní povolání
Kdy:
neděle 14. dubna od 14 hodin
Kde: Skoky, kostel
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Blížící se svátek sv. Vojtěcha bývá v ČR tradičně spojován s prosbami o nová duchovní povolání. Věřící putují do různých mariánských svatyní, aby si vyprosili nové kněze pro vinici Páně, podpořeni mocnou přímluvou P. Marie, Královny kněží, a sv. Vojtěcha. Letos se bude prosit o nové dělníky na vinici Páně ve Skokách. Kostel bude až do neděle 14. dubna otevřen denně od 10 do 17 hodin, přítomna bude i průvodcovská služba.

Poznej světové dědictví UNESCO
Kdy: pátek 12. dubna, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, různá místa ve městě
Za kolik: podle programu
Proč přijít: Akce „Poznej světové dědictví UNESCO“ se bude konat od pátku 12. dubna do pondělí 15. dubna jako součást oslav Mezinárodního dne památek a historických sídel. Tato globální událost slaví bohatství kulturního dědictví a přináší veřejnosti jedinečnou příležitost objevit krásu a historii Karlových Varů. Podrobný program je na https://www.karlovyvary.cz/sites/default/files/Soubory/akce/vyznamne-akce/UNESCO/program_poznej_svetove_dedictvi_unesco.pdf

Ilustrační foto
Tipy Deníku: Na Chebsku navštivte Expediční kameru, pojďte za obojživelníky

Karlovarské divadlo ovládne Mamzelle Nitouche
Kdy:
sobota 13. dubna, od 19 hodinKde: Karlovy Vary, městskédivadloZa kolik: od 300 korunProč přijít: Mamzelle Nitouche patří mezi nejhranější díla pařížské operety. Pro příslušníky starší generace je dílo spjato s představou vynikajícího představitele dvojrole šantánového skladatele Floridora a klášterního varhaníka Célestina Oldřicha Nového. Dvojí život člověka, který se pohybuje v klášteře i v šantánu, přináší řadu komických situací, postavených na kontrastu obou prostředí.

V Grandhotelu Pupp zahraje violoncellistka Terezie Kovalová
Kdy:
sobota 13. dubna, od 20 hodin
Kde: Karlovy Vary, Grandhotel Pupp
Za kolik: od 690 korun
Proč přijít: Ve slavnostním sále se bude konat koncert úspěšné české violoncellistky Terezie Kovalové. Těšit se můžete jak na klasické, tak i na soudobé skladby, chybět nebudou ani autorské kompozice. Terezie Kovalová spolupracuje s mnoha hudebníky, je členkou kapely Calm Season a Zvíře jménem Podzim. S Tomášem Dvořákem a jeho projektem Vivaldianno jezdí hrát po celém světě. Nyní se vydává na sólovou dráhu s prvním autorským albem pod jménem ZINKA.

Na Folkové Dvoraně zazpívá i loketský písničkář Vojta Kiďák Tomáško.
Tipy na víkend na Sokolovsku: Folková Dvorana, seminář či Wolfi v Lokti

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci?
Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na alena.nova2@vlmedia.cz.

Přejeme krásné prožití víkendu