Karlovarsko

Hudební večírek s A Basta v klubu
Kdy: sobota 25. května od 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Klub Paderewski
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: A Basta dodá v květnu řádnou porci hudby přímo od srdce. Tak se přijďte naladit na léto s A Basta! Bude se i tančit.

Ilustrační foto
Tipy Deníku pro Chebsko: oslavy založení školy v Chebu i trhy a víno v Aši

Začíná Žlutické divadelní léto
Kdy: pátek 24. května až neděle 26. května, v pátek od 20 hodinKde: Žlutice, kulturní důmZa kolik: neuvedenoProč přijít: Na už 51. ročníku Žlutického divadelního léta, tedy západočeské oblastní přehlídky venkovských divadelních souborů, vystoupí šest ochotnických formací. Diváky pobaví mimo jiné představení S čerty nejsou žerty, aneb pohádka, jak ji neznáte.

Letohrádek Ostrov ožije Zahradní slavností
Kdy: neděle 26. května od 13 hodin
Kde: Ostrov, letohrádek
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Už 12. ročník zahradní slavnosti, tradičního dne otevřených dveří, v letohrádku. Vstup do všech expozic bude zdarma. Akce bude inspirována probíhající výstavou, která nese název "Říká se, že Nová vlna je mrtvá!" Pro děti i dospělé bude připravena řada tvůrčích dílen a workshopů. Součástí programu bude také divadelní vystoupení. Akce bude zakončena koncertem ostrovského pěveckého sboru Orbis Pictus.

Do školních kronik mohli návštěvníci nahlédnout i při oslavách 140. výročí založení krajkovské školy před pěti lety.
Tipy na víkend na Sokolovsku: Hodně muziky v Lokti a Krásně, oslava výročí školy

Boží Dar pořádá komentovanou prohlídku „Po stopách Antona Günthera“
Kdy: neděle 26. května od 17 hodinKde: Boží Dar, sraz kostel sv. AnnyZa kolik: od 50 do 100 korunProč přijít: Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“ provede po stopách Antona Günthera na místa, kde vznikaly jeho písně, kde se zrodily písničkové pohlednice, kde mu božídarští občané z vděčnosti a úcty postavili památník i na místo jeho posledního odpočinku. Pokud se budete chtít zúčastnit "na poslední chvíli", přijďte na místo srazu ke kostelu sv. Anny. Vstupenky je možné zakoupit u průvodce.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci?
Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na alena.nova2@vlmedia.cz.

Přejeme krásné prožití víkendu