Karlovarsko

Mozartissimo, komorní operní představení, zazní v divadle
Kdy:
sobota 8. června od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, městské divadlo
Za kolik: od 200 korun
Proč přijít: Virtuózní komorní operní představení, které se vrací k pražské tradici 18. století. Cílem hudebníků a pěvců je oživit a připomenout nejkrásnější části Mozartových árií, duetů a předeher v úpravách pro dechové trio, sopran a baryton, aby si jeho úžasnou hudbu mohly užít další generace tak, jak byla provozována za jeho života. Zpívají a hrají Marie Fajtová – soprán, Jiří Hájek – baryton, Miloš Bydžovský – klarinet, Anna Červenková – hoboj, Štěpán Rimský– fagot

Boží Dar pořádá komentovanou prohlídku „Po stopách Antona Günthera“
Kdy:
neděle 9. června od 17 hodin
Kde: Boží Dar, sraz kostel sv. Anny
Za kolik: od 50 do 100 korun
Proč přijít: Komentovaná prohlídka „Po stopách Antona Günthera“ provede po stopách Antona Günthera na místa, kde vznikaly jeho písně, kde se zrodily písničkové pohlednice, kde mu božídarští občané z vděčnosti a úcty postavili památník i na místo jeho posledního odpočinku. Pokud se budete chtít zúčastnit "na poslední chvíli", přijďte na místo srazu ke kostelu sv. Anny. Vstupenky je možné zakoupit u průvodce.

Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie zve na prohlídku
Kdy:
pátek 7. června, od 18 hodin
Kde: Ostrov, kostel Zvěstování Panny Marie
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Noc kostelů vstupuje v roce 2024 již do 16. ročníku celorepublikové akce. Oblíbená tradiční akce je v Ostrově spojená s výročím 350 let od vysvěcení kostela Zvěstování Panny Marie. Komentované prohlídky zavedou návštěvníky i do běžně nenavštěvovaných prostor. O 19 hodin se koná koncert Three Worlds Connection – Netradiční spojení flétny, kontrabasu a tance v tradičním hudebním žánru v podání mladých umělců z Karlových Varů. Účinkují: Jana Marie Vildová, flétna, Tomáš Novák, kontrabas, Markéta Kuttnerová, tanec.

Ve Žluticích se otevře kostel svatého Petra a Pavla
Kdy:
pátek 7. června, od 17 hodin
Kde: Žlutice, kostel svatého Petra a Pavla
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Akce se koná v rámci Noci kostelů, její součástí bude pohádka, troubení, koncerty, prohlídka zvonů a mnoho dalšího.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci?
Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na alena.nova2@vlmedia.cz.

Přejeme krásné prožití víkendu