Karlovarsko:

Roháči zahrají v Ostrově i vánoční skladby
Kdy: neděle 10. prosince, od 17 hodin
Kde: Ostrov, stará radnice
Za kolik: 220 korun
Proč přijít: Adventní koncert skupiny Roháči. Během koncertu uslyšíte skladby s vánoční tématikou – lidové koledy, koledy umělé, vánoční zpívánky, písničky věnované Roháčům speciálně pro vánoční zpívání.

Andělské Vánoce se konají v knihovně
Kdy: sobota 9. prosince, od 10 hodin
Kde: Karlovy Vary, krajská knihovna
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Andělské Vánoce přinesou vystoupení pěveckého sboru Základní umělecké školy A. Dvořáka, tvořivou dílnu, vánoční a jiné písně s flašinetem nebo s kytarou. Chybět nebude občerstvení a kavárenské posezení u vánočního čaje, dobré kávy nebo svařáku a něčeho sladkého na zoubek nebo výstava andělů.

V Božím Daru budou Ježíškovy trhy
Kdy: sobota 9. prosince, od 10 hodin
Kde: Boží Dar, centrum města
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Opět po roce se sejdou krušnohorští řemeslníci a umělci na tradičních Ježíškových trzích. Z Božího Daru je každý dárek originál, proto si ani vy nenechte ujít tento jedinečný zážitek. Během adventních víkendů bude také otevřen kostel Sv. Anny na Božím Daru v čase od 10 do 16 hodin.

Vánoční koncert Tomáše Kluse zazní v Ambassadoru
Kdy: pátek 8. prosince, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, Grandhotel Ambassador
Za kolik: 590 až 890 korun
Proč přijít: Vánoce 365 dní v roce, tak se jmenuje vánoční koncert Tomáše Kluse, který se představí v Karlových Varech.

Sokolovsko:

Krušnohorské vánoční trhy opanují hrad Loket
Kdy: sobota 9. a 10. prosince, od 10 do 18 hodin
Kde: Loket, hrad
Za kolik: děti a senioři 120, dospělí 170 korun, rodinné vstupně 450 korun
Proč přijít: Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket nabídnou nabitý program, pěvecké a divadelní představení, krušnohorské speciality, vánoční dílny, anděly na chůdách, živý betlém, řemeslný jarmark a mnoho dalšího.

V Sokolově zazpívá Jitka Zelenková
Kdy: pátek 8. prosince, od 19 hodin
Kde: Sokolov, Městské divadlo
Za kolik: 290 korun
Proč přijít: Zazní krásné vánoční melodie v podání Jitky Zelenkové, ale také tradiční vánoční koledy, které si zazpívá společně s dětským sborem Andělské hlasy ZUŠ A. Dvořáka Karlovy Vary. S písničkami jako jsou Malé tiché štěstí, K Vánocům se vrátím nebo Zní Nové Haleluja a v živém doprovodu prvotřídních muzikantů potěší snad každého milovníka Vánoc.

Průvod čertů, krampusáků a čarodějnic zavítá do Sokolova
Kdy: neděle 10. prosince, od 15.30 hodin
Kde: Sokolov, centrum města
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Jednou z největších událostí během adventu v Sokolově je tradiční rej čertů. Míří na něj tisíce lidí z celého regionu. A letos se mají opravdu na co těšit. Sokolovskými ulicemi se totiž prožene téměř 300 krampusáků nejen z České republiky, ale také ze sousedního Německa a dokonce i ze Švýcarska.

Chebsko:

Pavel Žalman vystoupí v chebském kulturním centru
Kdy: neděle 10. prosince, od 19 hodin
Kde: Cheb, Kulturní centrum Svoboda
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Žalman působí na hudební scéně od roku 1968. Nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & spol., která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017. Vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již více jak 25 let, a zpěvačky Michaely Hálkové, stanul kytarista Petr Havrda, přinášející svěží nové nápady v aranžích písní.

Mladí zatančí a zahrají na vánočním koncertě
Kdy: sobota 9. prosince, od 15 hodin
Kde: Cheb, Kulturní centrum Svoboda
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Své umění předvedou nejen rodičům mladí zpěváci a hudebníci na Vánočním koncert MDO Cheb a členové taneční skupiny základní umělecké školy.