Karlovarsko:

Mladí muzikanti se představí pod širým nebem
Kdy: sobota 15. června od 11 hodin
Kde: Karlovy Vary, Mlýnská kolonáda, Císařské lázně
Za kolik: zdarma, koncert v Císařských lázních 100 korun
Proč přijít: Mladí ladí je krajská přehlídka základních uměleckých škol Karlovarského kraje. V programu napříč žánry se na Mlýnské kolonádě představí žáci hudebních oborů dvanácti "ZUŠek" a to od 11 do 20 hodin. Nejen muzikantům, ale i tanečníkům budou od 15 hodin patřit prostory Císařských lázní. Výtvarný workshop se uskuteční mezi 15. a 18. hodinou v Císařských lázních. Den bude zakončený společným slavnostním koncertem Karlovarského symfonického orchestru a žáků a studentů ZUŠ od 20.15 také v Císařských lázních.

Zabiják Joe se představí v Husovce
Kdy:
pátek 14. června, od 19.30 hodinKde: Karlovy Vary, Husovka - Klub PaderewskiZa kolik: 140 korunProč přijít: Zabiják Joe je komedie plná humoru. Chcete vědět, jak se zbavit dluhů – a k tomu nepohodlné příbuzné? Poradí bizarní rodinka, která si najme profesionálního zabijáka. Jenomže ne vše jde podle plánu… V hlavních a jediných rolích vítězné inscenace z krajské přehlídky a režisérů Anny Ratajské a Viktora Braunreitera excelují Marek Himl, Petr Johanovský, Jana Šmejkalová, Eva Šollová a Luboš Štěpán. Vhodné od 16 let. A pozor - v představení v souladu s uměleckým záměrem zazní silné výrazy, postavy kouří a možná se ozve i výstřel.

Ostrov slaví
Kdy:
sobota 15. června od 10 hodin
Kde: Ostrov, zámecký park
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Deset let výročí od rekonstrukce zámku a patnáct let výročí partnerství s Wunsiedelem se bude slavit v Ostrově. Akce pro celou rodinu. V programu se představí děti ze zájmových kroužků MDDM, ZUŠ a sportovních oddílů karate, atletiky a orientačního běhu, prezentaci připraví složky IZS, dílničky pak Městská knihovna a Galerie umění. Návštěvníky čeká i hudební program.

Boží Dar pořádá komentovanou prohlídku kostela
Kdy:
pátek 14. června od 17 hodinKde: Boží Dar, kostel sv. AnnyZa kolik: 50 nebo 100 korunProč přijít: Komentovaná prohlídka kostela 400 let starého kostela Svaté Anny, který patří po přestavbě roku 1771 mezi nejkrásnější pozdně barokní stavby v Čechách. Unikátní je především svým stropem takzvanou českou plackou. Jde o speciální dřevěné bednění na němž je upevněn rákos. Na tomto podkladě jsou vymalovány překrásné fresky.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci?
Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na alena.nova2@vlmedia.cz.

Přejeme krásné prožití víkendu