Karlovarsko:

V Ostrově promítají Příběhy ze Zeměmoří
Kdy: sobota 9. března od 17 hodin
Kde: Ostrov, dům kultury
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Proslulé japonské animační studio Ghibli se ujalo adaptace jedné z nejpopulárnějších fantasy sérií západní literatury, ságy Zeměmoří z pera Ursuly K. Le Guinové.

Kultovní lovestory Zabiják Joe se odehraje v Husovce
Kdy: pátek 8. března, od 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Divadlo Husovka
Za kolik: 140 korun
Proč přijít: Zabiják Joe má humor tak černý, že by se dal krájet, nejlépe motorovou pilou. Chcete vědět, jak se zbavit dluhů – a k tomu nepohodlné příbuzné? Poradí bizarní rodinka, která si najme profesionálního zabijáka. Jenomže ne vše jde podle plánu… V hlavních a jediných rolích inscenace režisérů Anny Ratajské a Viktora Braunreitera excelují Marek Himl, Petr Johanovský, Jana Šmejkalová, Eva Šollová a Luboš Štěpán.

Malý princ zazní v Městském divadle v Karlových Varech
Kdy: neděle 10. března, od 15 hodin
Kde: Karlovy Vary, městské divadlo
Za kolik: 200 až 590 korun
Proč přijít: Koncertní provedení Malého prince uvede Karlovarský symfonický orchestr. Vystupují Jan Cina, Kateřina Bohatová - zpěv, Kryštof Marek - dirigent.

Krucipüsk vystoupí v Lidovém domě v Karlových Varech
Kdy: pátek 8. března, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, Lidový dům
Za kolik: 550 až 650 korun
Proč přijít: Krucipüsk je česká hudební skupina. Hraje metal, thrash metal a hardcore. Aktuálně vystupuje kapela ve složení Tomáš Hajíček, David Pavlík, Josef Křeček a Tomáš Hajíček ml.

Sokolovsko:

Loketská Dvorana slaví MDŽ
Kdy: pátek 8. března, od 19 hodin
Kde: Loket, Dvorana
Za kolik: 200 až 350 korun
Proč přijít: Loketská Dvorana slaví MDŽ rockově a podporuje regionální kapely. Vystoupí kapela Hlavolamy a Martin Čarný Band.

Travesti show zavítá do Sokolova
Kdy: pátek 8. března, od 19 hodin
Kde: Sokolov, městské divadlo
Za kolik: 380 až 520 korun
Proč přijít: Nejúspěšnější česká travesti show Techtle mechtle - Dokud nás smrt nerozdělí míří do Sokolova. Skupina Techtle Mechtle připravuje každý rok nové představení, které je vždy jejich vlastní tvorbou, a to od návrhu kostýmů, výpravné jevištní scény, paruk, dekorací až po samotný scénář celého představení.

Chebsko:

V Kulturním centru Svoboda se bude slavit MDŽ
Kdy: sobota 9. března od 15 hodin
Kde: Cheb, Kulturní centrum Svoboda
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: V Kulturním centru Svoboda se bude slavit MDŽ. Pořadatel: Krajská organizace ČSŽ Karlovarský kraj. K tanci a poslechu zahraje Duo Fortuna. Vystoupí STS Magic star Cheb.

Kouzelný pohádkář se postará o zábavu
Kdy: neděle 10. března, od 16 hodin
Kde: Aš, LaRitma
Za kolik: 120 až 150 korun
Proč přijít: Představení Kouzelný pohádkář se postará o zábavu nejen dětí. Bude se cestovat z pohádky do pohádky a v každé se ukáže nějaké kouzlo.