Karlovarsko:

Ve Valči se odehraje Velikonoční špacír
Kdy: sobota 30. března od 10 hodin
Kde: Valeč, Prádelna
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Klub českých turistů, pobočka Barokní Valeč zve na "Velikonoční špacír". Trasa 10km, lze ji zkrátit na 6km, obchází vrch Orlík. Děti dostanou malou svačinku. Sraz v 10 hodin před Prádelnou, kdo nechce jít v tento čas, může si u Prádelny vyzvednout mapu a jít kdykoliv po celý den.

Velikonoční tradice se představí v Ostrově
Kdy: sobota 30. března, od 14 hodin
Kde: Ostrov, stará radnice
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Tradiční techniky barvení, pletení a drátování se mohou naučit zájemci na setkání na Staré radnici. Vajíčka a proutky si musí přinést s sebou, ostatní materiál a drobné občerstvení bude na místě.

Velikonoční trhy budou ve Smetanových sadech
Kdy: čtvrtek 28. března až pondělí 1. dubna, odpoledne
Kde: Karlovy Vary, Smetanovy sady
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Svátky jara se budou slavit ve Smetanových sadech. V parku u Alžbětiných lázní návštěvníci najdou od 28. března do 1. dubna stánky s velikonočním pivem, sýry, vaflemi a dalšími dobrotami, v sortimentu se objeví také šperky a jiné drobnosti a chybět nebudou ani pomlázky. O velikonoční výzdobu se postarají Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary. U pošty bude nainstalováno podium, na kterém se v rámci doprovodného programu vystřídají místní umělci. Těšit se lze například na vystoupení věhlasného souboru Dyleň, na představení Divadla loutek Karlovy Vary nebo na koncerty Bigbandu Šmeralka, Karlovarského pěveckého sboru, kapel Fšehochuť, A.S.Band, M. K. Collective a dalších.

Děti se vydají za velikonočním zajíčkem
Kdy: sobota 30. března, od 14 hodin
Kde: Karlovy Vary, obora u Sv. Linhartu
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Infocentrum města Karlovy Vary ve spolupráci s Červeným křížem a Lázeňskými lesy Karlovy Vary připravili v centru lázeňských lesů stezku, na které budou účastníci plnit zajímavé úkoly šité na míru hlavně dětem školního věku. Kdo splní všechny úkoly, najde velikonočního zajíčka.

Sokolovsko:

Na hradu Loket se koná Velikonoční jarmark
Kdy: pátek 29. března, od 10 hodin
Kde: Loket, hrad
Za kolik: 120 nebo 145 korun
Proč přijít: Velikonoční výstava, pěvecký sbor CHOREA NOVA, velikonoční groteska na chůdách s hopsajícím zajíčkem na skákacích botách, folklórní soubor Máj z Krásna, malovaný kolotoč, který je zapsaný do knihy "Zlaté české ruce" a stezka hradem pro děti. To vše bude k vidění a poslouchání na velikonočním jarmarku na loketském hradu.

Koncert pro kočku bude v Kraslicích
Kdy: pátek 29. března, od 19 hodin
Kde: Kraslice, dům kultury
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Koncert pro kočku přinese Dobročinný koncert pro Konec toulání s videoprojekcí, v němž zazní muzikálové, filmové, jazzové a popové písně.

Chebsko:

Lázeňský velikonoční FLER JARMARK vyhlásí nejkrásnější kraslici
Kdy: pátek 29. března od 10 hodin
Kde: Františkovy Lázně, kolonáda Solního a Lučního pramene
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Lázeňský velikonoční FLER JARMARK přinese prodej originálních rukodělných výrobků a hudební program, výtvarné dílny, občerstvení regionálních výrobců a od 14 hodin vyhlášení vítěze soutěže "O nejkrásnější kraslici".

Prohlídky zpestří minisoutěž a dílny pro děti
Kdy: čtvrtek 28. března až pondělí 1. dubna, od 9 hodin
Kde: Kynžvart, zámek
Za kolik: vstupné dle ceníku
Proč přijít: Běžné prohlídky skvostných Zámeckých interiérů Metternichů a Muzea a kabinetu kuriozit budou ozvláštněny návštěvnickou postřehovou minisoutěží. Každý první nálezce vajíčka schovaného na obou okruzích během jednotlivých prohlídek získá malý dárek po skončení prohlídky. Velký pátek a Bílou Sobotu zpestří program pro děti v podobě tvořivých dílniček. V nich budou vyrábět velikonoční ozdoby a dekorace, nebo si upletou pomlázku? Programy budou probíhat po oba dny vždy ve 14 a 15 hodin.