Karlovarsko

Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech bude třídenní
Kdy: pátek 3. května od 10 hodin
Kde: Karlovy Vary, centrum města
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zahájení lázeňské sezony přinese třídenní program, jehož součástí poprvé módní přehlídka Beaty Rajské. Ani letos Karlovaráci a návštěvníci města nepřijdou o tradiční žehnání pramenů, které se opět koná v sobotu dopoledne na Mlýnské kolonádě, a ani o oblíbený historický průvod Karla IV. a jeho družiny, který připadá na sobotní odpoledne. „Hudební produkci jsme dali do prostor u Alžbětiných lázní, kde vystoupí Žlutý pes, Poetika, zpěvačka Lenny nebo Petr Bende, který společně s Karlovarským symfonickým orchestrem představí hity Petra Nováka, U Alžbětiných lázní vystoupí Žlutý pes, Poetika, zpěvačka Lenny nebo Petr Bende, který společně s Karlovarským symfonickým orchestrem představí hity Petra Nováka. Novinkou je Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů.

Valeč zahajuje sezonu několika výstavami
Kdy: sobota 4. května, od 16 hodinKde: Valeč, zámekZa kolik: neuvedenoProč přijít: Oficiální zahájení sezóny 2024 na zámku Valeč. Od 16 hodin před zámkem, v případě nepříznivého počasí v zámku ve výstavním sále v 2.patře. Součástí bude zahájení výstavy Paměti národa Karlovarského kraje, kde bude představen také nový výstavní panel významného valečského pamětníka Josefa Škrábka. Za přítomnosti samotných tvůrců pak začne výstava fotografií Emy Šantorové, fotoobrazů Jana T. Maštíka a obrazů Zuzany Zachové. Hudební doprovod na harmoniku zajistí Dalibor Zíta. Za dobrého počasí malý raut a oheň před správní budovou.

Tanec tanců pozve do světa imaginace
Kdy: sobota 4. května, od 18 hodin
Kde: Karlovy Vary, městské divadlo
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Představení je celoškolním projektem, který se snaží spojit všechny čtyři obory – hudební, taneční, výtvarný a dramatický. Tento model společné práce na jedno téma se osvědčil již v minulých projektech a znovu na ně navazuje. Letos představení Saltatio saltationum (Tanec tanců) pozve na cestu do jiného světa plného imaginace, představ, obrazů a barev.

Setkání nad vzpomínkami (nejen) na Jáchymov a Ostrov v 50. letech minulého století
Kdy: sobota 4. května, od 17 hodinKde: Ostrov, Jakoby kavárnaZa kolik: neuvedenoProč přijít: Setkání nad vzpomínkami na Jáchymov a Ostrov na konci 2. světové války s režisérkou Márií Piatrikovou v rámci projektu Esence místa. Tvůrčí rezidence Esence místa, na níž Mária Piatriková rozvíjí divadelní projekt, v němž se vydává po stopách svého dědečka, politického vězně z uranových lágrů. Po paměti míst a pamětí lidí, kterých se tato doba dotýká, ať už prostřednictvím osobních vzpomínek, rodinné historie či transgeneračního přenosu. Mária Piatriková je slovenská divadelní režisérka, věnuje se autorským performativním projektům. Od roku 2015 vede nezávislé bratislavské divadlo K., jež se zaměřuje na autorskou a mezioborovou tvorbu. Zabývá se tématem identity, paměti, odvahy a zranitelnosti. Mezi její poslední inscenace patří Nefotografie, Neistota, Jaskyňa a Pamät miesta.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci?
Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na alena.nova2@vlmedia.cz.

Přejeme krásné prožití víkendu