Ta totiž nabídla nejen pestrou přehlídku traktorů, ale návštěvníci se mohli pokochat i výstavou historické vojenské techniky nebo si prohlédnout nové vozy automobilky Škoda. To vše spolu s hudbou, občerstvením a dalšími lákadly uspořádali organizátoři pouze za dobrovolné vstupné. Pořadatelé měli při organizování Traktoriády jasný cíl – pobavit lidi a zviditelnit Bor a okolní obce. „Karlovy Vary mají své zahájení sezony, filmový festival a další kulturní akce.

My necheme zůstat pozadu, a protože si uvědomujeme význam zemědělské techniky, rozhodli jsme se uspořádat akci při které traktory a další vybavení spopularizujeme a předvedeme veřejnosti,“ vysvětlil František Farář, spolupořadatel akce. „Akci jsem neuspořádal sám, ale hrozně moc mi pomáhají bratři Ladislav a Miroslav Růžičkovi. Hodně nás podporují i naše rodiny,“ dodal Farář.

Podle něj má tento originální svátek traktorů i další význam – prohloubit vztahy mezi obcemi. „Snažíme se zapojit například Hájek, Sadov, Lesov, Stráň. Postupně tedy šíříme Traktoriádu i na další místa,“ doplnil Farář. Kdo by si myslel, že traktory a vojenská technika přilákají jen muže, ten by se šeredně mýlil. Na borské akci byla k vidění i řada žen, které tyto stroje také zajímaly. „Jezdíme sem každý rok. Myslím, že je tato akce velmi zajímavá a má lidem co nabídnout. Traktory mě zajímají, protože si uvědomuji, že pro zemědělství jsou opravdu nezbytné,“ vysvětlila Hana Moisesová.

Pořadatelé už plánují i příští ročník. „Určitě budeme pokračovat. Toto byl pátý ročník, a proto jsme ho pojali více slavnostně, ale ani ty další podle mě příznivce Traktoriády nezklamou. Další ročník bude zase příští rok v květnu, ale termín vždy upřesňujeme až krátce před zahájením,“ uzavřel pořadatel Farář.