My jsme se proto autora, výtvarníka a sochaře Jaroslava Róny, zeptali, co říká negativním názorům na Sedícího čerta a s jakými pocity si jej z Karlových Varů odvážel:

„Čerta jsem si odvezl na základě ankety, kterou pořádala karlovarská radnice, a tato anketa vyšla pro mé dílo nepříznivě. Stalo se to proto, že veřejnost obecně nerada přijímá nové věci do veřejného prostoru, a zvláště ty, které vzbuzují emoce," uvedl Jaroslav Róna. A podotkl, že u každého pořizování nového uměleckého díla je třeba jistá odvaha ze strany vedení obce. „Pokud toto dílo chce riskovat rozporuplné reakce," říká autor sochy Čerta a pokračuje: „Myslím si, že kdyby o nových stavbách a sochách rozhodovala referenda občanů, asi by nic přínosného nevzniklo, ale uznávám, že by také nevznikla řada ohyzdných věcí. To však již je riziko věci, a bez rizika by nebylo vývoje."

Róna rovněž připomíná, že bylo zavádějící uvést na prvním místě cenu díla, u kterého není přesně vyčíslena částka, již pohltily náklady na výrobu. „Tak si veřejnost mylně myslí, že jsou sochaři přehnaně honorováni, a svoji roli v anketě pak sehraje závist. Na druhé straně je třeba říci, že můj Čert by se na mě určitě zlobil, kdybych ho nechal ve městě, kde ho lidé nechtějí, a mohlo by to pak pro mě špatně dopadnout, a tak to nakonec vlastně dopadlo dobře," dodal Jaroslav Róna.