O jedno jeviště se podělí herci z obou divadel a k tomu jim bude sekundovat v orchestřišti živé těleso. I to je ojedinělé, protože dnes je zvykem pouštět hudbu ze záznamu. Živá hudba v podání KSO je počinem, který muzikál posune o úroveň výš. „Diváci se dočkají hned dvou premiér. Ta první se uskuteční 5. listopadu v Západočeském divadle v Chebu a druhá v Karlovarském městském divadle 26. listopadu. Inscenace bude součástí kmenového repertoáru obou scén," řekla dramaturgyně Martina Pokorná.

Adéla ale není prvním počinem této úspěšné krajské koprodukce. První byla práce na Divotvorném hrnci v úpravě Voskovce a Wericha, který měl derniéru před rokem. Tvůrčí tým se ani tentokrát moc nezměnil. Režijní taktovky se ujal Zdeněk Bartoš, umělecký šéf chebského divadla. Choreografie se chopila Ivana Dukić. Orchestr vede dirigent Matěj Kroupa, který je také autorem hudební úpravy. Speciálně pro Adélu vzniklo patnáct originálních písní.

Největším oříškem bylo sladění společných termínů nejen pro zkoušky, ale i pro následná představení. Samotné zkoušení bylo také náročnější, než bývá běžně zvykem. Klasická činohra se zkouší většinou šest týdnů, ale Adéla se zkoušela celých jedenáct týdnů. Vysvětlení je jednoduché. Kromě hereckých scén se musí nazkoušet taneční choreografie a pěvecké party. Přes tyto nesnáze se trojprodukce rozhodla pro další spolupráci také díky úspěchu Divotvorného hrnce, který ukázal, že lidi láká takový projekt, kde mohou vidět i živou hudbu. Zároveň s tím to také baví herce i hudebníky. „Pro Karlovarský symfonický orchestr není muzikál obvyklým žánrem. K první úspěšné spolupráci došlo právě na Divotvorném hrnci. KSO vnímá jako velký klad, že hudební doprovod muzikálu bude hraný živě," sdělila Vlasta Vodičková za KSO.

Diváci se mohou těšit na samotnou Adélu. „Vzhled Adély bude pro diváky překvapením. Adéla je totiž napůl loutka a napůl kostým. A vyrábí ji v Disku dílny DAMU," řekl režisér Zdeněk Bartoš. Adéla na jevišti zpívá, tančí a požírá. „Adéla ještě nevečeřela je divácky vstřícný muzikál. Pro děti je to pohádka a pobavení pro dospělé," řekl Bartoš.