„Z minulých ročníků si bereme hlavně cenná ponaučení, tzn. že probíráme co ten daný ročník fungovalo dobře a co by se dalo případně ještě vylepšit, tak abychom mohli návštěvníkům zpříjemnit další ročníky Tři kříže festu," potvrzuje hned na začátku jeden z organizátorů festivalu Petr Hruška.

V čem tedy bude spočívat poučení? „Ať již jde o vyřízení povolení, vytvoření propagačních materiálů, zajištění potřebných financí, sestavení programu festivalu, připravení areálu, dodržení hudebního programu či uklizení smluvené části vrchu Tři kříže, která je letos rozsáhlejší než v roce předchozím. Dobrovolníci se k nám samozřejmě mohou přidat," odpovídá Hruška.

Celé to vzniklo nápadem kamarádů pozvednout kulturu v lázeňském městě. Uspořádat festival na jednom z nejvyšších kopců v Karlových Varech přitom není žádný med. „Uspořádat festival na Třech křížích je každým rokem více a více náročné. Vzhledem k tomu, že má Tři kříže fest rok od roku vyšší návštěvnost, je třeba umístit do areálu i více stánků. Snažíme se všechny maximálně uspokojit, bohužel velikost prostoru Camera Obscura je stále stejná," popsal přípravu Hruška.

Jako každý ročník, i letos je cílem zpropagovat a hlavně ukázat regionální kapely. Vybrat by si svůj šálek čaje měl každý, neboť festival nabídne průřez hudebními styly. Letos se tak hudební nadšenci mohou těšit na spolupořádající kapelu Shoe Cut či další skupiny, mezi než patří Anatomy of sand, Ben Dover, Vasilův rubáš, Forbidden fruit, Plesnivý fazole či Jamchestra.

A na jaké novinky se letos mohou dorazivší těšit? „Propracovanější a snad i kreativněji vyzdobený areál. Za zmínku stojí i následný pofestivalový úklid smluvené části lesa kolem vyhlídky Tři kříže," nalákal organizátor Petr Hruška.

I letos bude jen na fanoušcích, kolik za hudební svátek dají.

„Finanční bilance Tři kříže festu je bez dobrovolného vstupného mírně v červených číslech, proto se vybraný dobrovolný vstup použije na případné náklady spojené s neočekávanou událostí a na přípravy nadcházejícího ročníku," řekl o dobrovolném vstupném Hruška.

Pokud se rozhodnete 6. června od 15 hodin vyrazit na Tři kříže, nechte raději auto doma. Neboť nejbližší parkoviště je u hřbitova, to však není nafukovací. Proto raději zvolte příjemnou procházku.

Sami organizátoři letošní ročník označují za přelomový, proto nezapomeňte pro jistotu na pláštěnku a doražte na hudební svátek.