„Ve dvou případech se navíc jedná o derniéry velmi úspěšných inscenací, které se právě v čase vánočním rozloučí s diváky po úspěšném mnohaměsíčním uvádění," uvedla dramaturgyně Západočeského divadla Martina Pokorná. „Jedná se o italskou žánrovou komedii Král jelenem, s pohádkovou zápletkou, zasazenou do jihomerického pralesa, s doprovodem živé latinskoamerické hudby. Na chebském jevišti bude ještě jednou k vidění na Štěpána, tedy 26. prosince, od 19 hodin. Ve středu večer pak budou chebští herci naposledy řešit Prokletí rodu Baskervillů, parodické zpracování klasického případu Sherlocka Holmese. Obě inscenace si spolu s rodiči mohou užít i děti starší deseti let," popsala.

Ještě mladším divákům je určena pohádka Fimfárum, dramatizace stejnojmenného titulního příběhu z pohádkové knihy Jana Wericha. „Také proto je na programu v úterý 27. prosince už v 15 hodin, aby si přišly na své i menší děti, které jsou zvyklé chodit dříve spát," podotkla dramaturgyně s tím, že Werichův humor je pak zárukou, že nudit se nebude ani dospělý doprovod.

Ve čtvrtek v 19 hodin jsou zváni všichni diváci do komorního prostoru klubu déčko, kde bude uvedena nekorektní politická komedie Listopad, která si utahuje ze zákulisí amerických prezidentských voleb. „Vzhledem k tomu, že ty poslední volby s nečekaným vítězným tažením Donalda Trumpa máme ještě všichni v živé paměti, dostává naše inscenace zcela nový rozměr," upozornila Martina Pokorná.

Konec roku pak bude v Západočeském divadle patřit dvojici úspěšných muzikálů, v pátek od 16 hodin to bude koprodukce s karlovarským divadlem a symfonickým orchestrem Adéla ještě nevečeřela a na Silvestra v 17 hodin pak ohnivá madridská show Ženy na pokraji nervového zhroucení, podle diváckého hlasování nejoblíbenější inscenace loňské sezóny.

„Závěr prosince bývá ve znamení bilancování a loučení se s končícím rokem. Stejně tak chebské divadlo se v tomto období chtě nechtě musí rozloučit se starými tituly, které uvolní místo v repertoáru novým inscenacím. První premiérou roku 2017 bude 27. ledna Othello Williama Shakespeara," uzavřela dramaturgyně chebského divadla Martina Pokorná.

Karlovarské městské divadlo si zase zakládá na tradicích, a proto si pro své diváky připravilo klasický program, který je určen jak pro rodiny s dětmi, tak i pro dospělé nebo milovníky hudby.

„Držíme se zásady, že Vánoce jsou o tradicích. A nám se velmi osvědčilo dodržovat tradiční vánoční program," uvedla ředitelka Karlovarského městského divadla Dana Neumannová.

Nedílnou součástí Vánoc v karlovarském divadle je i slavná vánoční skladba Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby, kterou uvedlo na začátku vánočního týdne. A to v provedení Plzeňského komorního orchestru, sólistů Divadla J. K. Tyla v Plzni a smíšeného pěveckého sboru Nová česká píseň.

Pro dětské diváky si KMD opět připravilo oblíbenou Vánoční show. „Ta se těší velké oblibě už od roku 2010. Také letos přijdou na řadu různé soutěže, vánoční i pohádkové písničky a dárky. Chybět samozřejmě nebudou tradiční protagonisté Michal Nesvadba, Jan Čenský a Petr Salava," řekla Neumannová. Vánoční show se bude hrát již ve středu 21. prosince od 16:30.

Na své si přijdou i milovníci vážné hudby. „Na druhý svátek vánoční připravujeme slavnostní galakoncert nejpopulárnějších operetních melodií. Účinkovat na něm bude Festivalový orchestr Petra Macka, jehož cílem je mimo jiné propagovat českou hudbu v zahraničí," uvedla Neumannová. V pondělí 26. prosince od 19:30 rozezní divadlo operetní melodie a evergreeny.