Jakou pohádkovou postavu jste měl jako malý nejraději?

První knížka, kterou jsem četl, byla Dášeňka od Karla Čapka. Potom jsem četl hodně pohádky. Ale asi jsem měl nejraději Rumcajse. Toho jsem měl opravdu hodně rád. A když jsem byl pak větší, tak jsem koukal v televizi na pořady se Štěpánkou. A jako větší jsem inklinoval k verneovkám a mayovkám.

Jakou pohádku jste jako dítě miloval?

Pohádky mi vyprávěla moje teta Fanda. Ta byla úžasný vypravěč. Když jsem trávil dětství v Kostelní Lhotě, tak to byla právě Fanda, sestra mojí babičky. Od té jsem si pak nechával vyprávět Zlatovlásku a Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Ty jsem vždy vyžadoval. V pozdějším věku jsem pak miloval Staré řecké báje a pověsti. Ty mě moc bavily.

Co se vám nejvíce líbí na ostrovském festivalu Oty Hofmana?

Líbí se mi, že je zaměřený na děti. Není o červeném koberci nebo hercích. Nikdo si tu na nic nehraje. Program je bohatý a hlavně zaměřený na děti. Konají se besedy s osobnostmi, filmovými tvůrci. Není to jen o promítání. Také se mi líbí tvůrčí inovace organizátorů.

Na co nejvíc vzpomínáte ze svého dětství?

Valnou většinu svého dětství jsem strávil v Kostelní Lhotě u Poděbrad, kde jsem byl u babičky a dědečka. Na to hodně vzpomínám. Jak jsme řádili s bratrancem Petrem. Hodně jsme v té době sportovali, a dokonce si otevřeli i vlastní hřiště. To byly nejhezčí chvíle mého dětství.

A měl bych pro vás v závěru ještě jednu takovou zajímavost. V domě kultury je k vidění záznam Pana Tau z roku 1966, který nebyl nikdy odvysílaný. A co víc, hraje v něm Ivana Trumpová ještě jak mladá. Koproducentem byl Carlo Ponati. A je to úplně první Pan Tau, kterého kdy natočili.