Celoroční oslavy plánují Karlovy Vary na rok 2008. Podle scénáře by lázeňské město měla navštívit řada významných osobností, politiků, potomků králů a známých celebrit. Proč? Rok 2008 je pro Karlovy Vary výjimečný hned dvakrát. Město oslaví 500 fungování lázeňství a zároveň si připomene 650 let od svého vzniku. Kdo a kdy by měl Karlovy Vary v příštím roce navštívit, to by měl upřesnit Kalendář celoročních oslav a jejich dramaturgie, kterou má podle zadání rady města vypracovat Komise pro lázeňskou čtvrť ve spolupráci s odborem lázeňství, cestovního ruchu a kultury. Koho chce město na oslavy pozvat, to už naznačil Tomáš Hybner (ČSSD), náměstek karlovarské primátorky. „Zaujalo nás, že jedním ze slavných karlovarských návštěvníků byl řecký král Otta I., který si Karlovy Vary velmi oblíbil.
Na jeho počest pak město vztyčilo nad městem obelisk a orientační vrch byl v roce 1858 po vztyčení kamenného sloupu přejmenován na Ottovu výšinu. Bohužel pomník poničili vandalové. Chceme jej opravit, pozvat do Karlových Varů řeckou delegaci a s Řeckem znovu obnovit přátelské vztahy,“ uvedl Hybner. Řecký král Otta I. byl prý v Karlových Varech velmi populární a pokud zde pobýval, pořádal skvělé večírky. „ To se o něm traduje. Městu ale také velmi pomáhal, právě proto zde na jeho počest vztyčili pomník. Obelisk poté někdo zčásti zničil a až pracovníci Lázeňských lesů Ottovu výšinu zrekonstruovali a část pomníku, který našli ve stráni, zde znovu instalovali.
Zbyla ho ovšem pouze třetina,“ vysvětlil Jiří Klsák, historik a archeolog karlovarského muzea. Impozantní oslavy se budou týkat jak výročí pěti set let fungování karlovarského lázeňství, tak šesti set padesáti let od založení města. „Jsme rádi, že na toto výročí radnice nezapomněla. Přestože rok založení města není přesně znám, datum, které se v historických pramenech objevuje, je 1358. Poprvé jej slavili naši předci v roce 1858 a dokonce i v roce 1958. Byla to tradice,“ uvedl Klsák. Impuls k těmto oslavám dalo městu právě karlovarské muzeum.