„Na koších, fasádách, dopravních značkách, takřka všude byly plakáty. Ten samý den, pak krátce před půl desátou večerní, při kontrole městské části Rybáře, strážníci služby zabodovali, když přistihli dvojici mužů v akci. Přímo před strážníky vylepovali na domy plakáty. S heslem: Čím více, tím lépe, muži zaneřádili celé město," uvedl velitel Městské police Karlovy Vary Marcel Vlasák s tím, že jedním z dvojice byl i třicetiletý pořadatel z Prahy, který celou věc bagatelizoval a chtěl ji vyřešit na místě blokově.

„Vzhledem k rozsahu výlepu, byla věc postoupena ke správnímu orgánu. Uvedený organizátor na tuto akci obdržel finanční podporu z veřejných prostředků města," dodal Vlasák.

Jedním z hlavních mozků festivalu Goodfest je Jan Anděl. Ten následně k situaci dodal: „Vážení spoluobčané, pořádáme v Karlových Varech již devět let neziskový hudební festival Goodfest, přístupný všem a za dobrovolné vstupné. Jistě jste zaregistrovali, že Karlovy Vary zaplavily plakáty a znečistily mnoho soukromých ploch. Každoročně dáváme do škol stovky propagačních materiálů k dispozici našim fanouškům z řad studentů. Další plakáty pak lepíme po předchozí domluvě kolem těchto škol na jejich majetek. Ještě nikdy jsme se nesetkali s tím, aby se studenti zhostili propagace takhle masivním způsobem napříč celým městem a situace, kdy karlovarští strážníci chytili jednoho ze spolupořadatelů u Keramky, je tak nedorozuměním, které vyústilo z výše popsané situace. Přebíráme za tuto škodu ve městě plnou odpovědnost, omlouváme se všem poškozeným a zajistíme odstranění plakátů na vlastní náklady. Pokud jste byli kampaní poškozeni právě vy, prosím obraťte se na nás na čísle 777 113 670. Rozhodně nejde o nevděk vůči magistrátu, jen se nám to vymklo z rukou. Je mi líto, že tento incident vrhá na festival špatné světlo a pevně věřím, že se již žádní nadšení dobrovolníci nebudou pouštět do akce na vlastní pěst. Mohlo by to festival zásadně poškodit a Karlovy Vary by přišly o další kulturní událost," dodal organizátor.