Zámecký park v Ostrově bude letos hostit úspěšný hudební festival Kulturní léto. Lidé se tak mohou těšit na návrat letos již zlatého slavíka Tomáše Kluse či kapelu Divokej Bill, která vyjíždí na koncertní šňůru k patnáctiletému výročí založení kapely.

„Jednání a příprava druhého ročníku Kulturního léta v Ostrově probíhají už od loňského podzimu. A to hlavně na poli domlouvání muzikantů, kteří sem přijedou. Současně s tímto ročníkem plánujeme už i ten příští. Byl bych rád, kdyby se z toho stala každoroční tradice a náš festival začal být čím dál tím oblíbenější," uvedl Martin Müller, jednatel pořádající společnosti Müller production.

Během loňských čtyř měsíců vystoupili se svým koncertem mimo jiné David Koller, Mandrage, Tata Bojs či stále více oblíbený písničkář Tomáš Klus. Ten by se měl vrátit do zámeckého parku i tento rok, už však v pozici zlatého slavíka.

V jednání o druhém koncertu Tomáše Kluse na Karlovarsku pomohly i jeho nadšené ohlasy po loňském koncertě, kdy se na něho a jeho spoluhráče Jirku Kučerovského přišlo podívat téměř 3 500 návštěvníků.

„Pořád přemýšlím, na jakém jsem festivalu a kdo přijde s vystoupením po mně, že je tu tolik lidí. A to jste vážně přišli jen na mě?" ptal se udiveně během celého koncertu Tomáš Klus.

S projektem Kulturního léta jde i, podle slov Müllera, ruku v ruce spolupráce s městem Ostrov. „Loni se to velice povedlo, a tak jsme rádi, že se bude celý maraton kvalitní české muziky opakovat," řekl Pavel Čekan, starosta Ostrova.

Mezi dalšími interprety, kteří navštíví zámecký park, je i skupina Divokej Bill. Ta se na koncertní šňůru vrací po roce pauzy. Zdejší vystoupení zapsala i na své oficiální turné, které se ponese především k novému albu, jež místo názvu ponese jen číslovku 15. To z důvodu oslavy patnáctiletého výročí založení hudební skupiny.

Hned den po vystoupení zlatého slavíka navštíví ostrovské Kulturní léto tematické rockové odpoledne, kde mezi jinými vystoupí kapela Arakain či AC/DC revival.

O cenách a místech s předprodejem vstupenek na koncerty bude Deník informovat v příštích vydáních.