Hejtmanství tak bude nástupcem sdružení právnických osob Císařské lázně, které Karlovarský kraj a Karlovy Vary kvůli opravě této národní kulturní památky založily. A zároveň převezme všechny jeho závazky a povinnosti. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) se město bude na rekonstrukci lázní stejně jako kraj i nadále finančně podílet.

Karlovarský kraj ze sdružení vystoupil k 31. prosinci loňského roku a to automaticky zaniklo bez likvidace. Pokud by ale Karlovy Vary chtěly svůj majetek zpět, kromě Císařských lázní by muselo deklarovat, že převezme i pozemky kolem objektu. Pro karlovarské zastupitele nebylo rozhodnutí o tom, zda si lázně ponechají, či ne, vůbec jednoduché. Neshodla se ani koalice ve vedení města (KOA, ČSSD, volní radní, kteří vystoupili z ANO a KDU-ČSL). „Těsnou většinou jsme se dohodli na tom, že by nástupcem sdružení měl být kraj," uvedl primátor. Toto doporučení ale zastupitelům rada nedala, rozhodnutí ponechala na nich. Pro navrácení lázní městu se vyslovili zastupitelé Jiří Kotek (ALTERNATIVA ) nebo Zdeněk Musil (KSČM). Proti byl ale Musilův kolega a poslanec Jaroslav Borka nebo Otmar Homolka (O co jim jde?!). V jednom se ale zastupitelé shodli. Oprava Císařských lázní je stále v nedohlednu a stále chátrají. A to nezměnilo ani sdružení, založené krajem a Karlovými Vary. Například Jiří Kotek nazval rekonstrukci objektu dlouhou korupční anabází, která trvá už přes dvacet let.

„Od samého začátku jsem byl proti tomu, aby byl tento majetek z města vyveden. Lázně se léta vykrádají, celý objekt jde do háje. Přestože je to významná regionální památka. Ředitel Siřínek ve sdružení fungoval tajemně, ani jako náměstek jsem od něj projekt na rekonstrukci nezískal. Jsem pro to, aby se Císařské lázně vrátily městu, to vyjednalo odstoupení od smlouvy a vrácení veškeré dokumentace," uvedl Kotek. Opačný názor měl Otmar Homolka (O co jim jde?!), protože podle něj vedení města nedokáže s rekonstrukcí objektu pohnout. „Je to smutná sestava," poznamenal na adresu karlovarských radních. A dodal, že kraj ze sdružení odstoupil pro nejasné financování rekonstrukce, nedostatek informací a nepřehlednost celé situace. Zastupitel Jaroslav Borka (KSČM) připomněl, že komunisté nikdy nebyli pro to, aby se lázně převedly na kraj, ale jejich navrácení zpět městu odmítl. „Kraj už do projektů investoval kolem sta milionů a nevím, zda vy byste dokázali tuto investici ošetřit," uvedl na adresu vedení Karlových Varů.