Město ji totiž příspěvek, stejně jako všem organizacím a sdružením, snížilo o milion. Festival by tak místo osmi milionů získal pouze sedm. 

Jiří Bartoška sice se svou misí uspěl, protože zastupitelé dotaci ponechali v původní výši, ovšem za cenu několika ústupků. A chvílemi nebylo lehko ani ležérnímu a vtipně ironickému prezidentovi karlovarského festivalu.

„Žádáme vás, abyste zvážili své rozhodnutí. MFF je největší kulturní akcí v zemi, patří mezi prestižní filmové festivaly a troufám si tvrdit, že peníze si od města jenom půjčujeme. V krátkém horizontu je ze sta procent vracíme zpět. Vždyť návštěvníci a hosté festivalu během devíti dnů v Karlových Varech utratí kolem 170 milionů. Finanční pomoc města MFF tak dává smysl," snažil se Jiří Bartoška i výkonný ředitel MFF Jiří Mucha zastupitele přesvědčit. A připomněli i mediální obraz, který Karlovy Vary díky navštěvované a renomované filmové přehlídce získávají po celém světě.

Jenomže zastupitelé za své milionové ano chtěli zvýšit počet akcí v letním kině, o to usiloval Jaroslav Fujdiar a Otmar Homolka z hnutí O co jim jde?!, Radek Novotný (TOP 09) oběma organizátorům MFF lehce vyčetl, že pokud onen milion obdrží festival, pak o něj přijde školství, a Jiří Kotek (ALTERNATIVA) požadoval skutečné příjmy a výdaje nadace.

S tím Jiří Bartoška neměl problém. Ovšem pozastavil se nad schváleným usnesením, jež navrhla Markéta Wernerová (ČSSD). Podle něj musí osm milionů festivalová nadace kromě ubytování prokazatelně utratit u společností a fyzických osob se sídlem v Karlových Varech.

„Potřebujeme širší mantinely, spolupracujeme s lidmi i z jiných měst v Karlovarském kraji," vysvětlil Jiří Bartoška.

Zastupitelé naopak odmítli návrh Tomáše Hybnera (LEV21), aby se dotace pro MFF a další městské kulturní a sportovní organizace, například KSO či divadlo nebo hokej, po čtyřleté volební období neměnily a zůstávaly ve stejné výši. „Šlo by o systematickou podporu a předešlo by se politickým tlakům. Teď jde vždy o to, která politická strana je silnější, a podle toho jsou dotace vypláceny," argumentoval Hybner.