„Trasa je vedená po písčitých a asfaltových cestách v Mariánských Lázních,“ informoval ředitel závodu SpaRun Pavel Knára. Běžci se vydají ze sportovního areálu Viktoria Mariánské Lázně přes například Rudolfův pramen, Ferdinandův pramen, parkem ke knihovně, přes Nové Lázně, kolonádu a cíl závodu je opět na mariánskolázeňské Viktorce. „Celková trať měří 6,4 kilometru,“ uvedl ředitel závodu. Organizátoři ani letos nezapomněli na dětské závodníky.

„Také děti vyběhnou z areálu Viktorie, poběží přes Ferdinandův pramen a zpět. Na větší děti čeká kilometrový a 1,4kilometrový úsek, přípravka si pak odběhne jeden okruh na atletické dráze,“ přiblížil průběh závodu Pavel Knára. Na úspěšné běžce čekají krásné ceny v podobě sudů piva, víkendových pobytů v luxusních hotelech, voucherů na nákup sportovního zboží. „Malá odměna je připravená také pro každé startující dítko,“ dodal ředitel závodu.

Tradiční závod SpaRun se uskuteční v sobotu 11. srpna. Prezentace všech závodníků je v 11 hodin, přípravka a mladší žáci vyběhnou na start ve 13 hodin. Hlavní start závodu je plánován na 14. hodinu. Vyhlášení vítězů se pak uskuteční v 15.30 hodin. Ti, kteří se chtějí přihlásit, mají šanci, a to přímo na místě do 12.30 hodin.