Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezohlednost lidí velmi často komplikuje záchranářům práci

Karlovarský kraj - Při záchraně lidských životů často rozhodují vteřiny. Platí to i v případě dopravních nehod, kdy musí být v některých případech kvůli práci záchranných složek a policie dočasně zastaven provoz. Bohužel ne všichni to dokáží pochopit a bezohlednost některých lidí pak záchranářům komplikuje práci. Příkladů je řada.

25.4.2016
SDÍLEJ:

KOMPLIKACE PRO ZÁCHRANÁŘE. Ne všichni řidiči měli pochopení při zásahu záchranných složek na silnici I6. Foto: Foto HZS M. Kasal

„O pomoc při zajištění přistání vrtulníku požádala karlovarské hasiče před několika dny posádka záchranné služby. Na silnici z Karlových Varů na Olšova Vrata lékař pomáhal při náhlém bezvědomí novorozence, který v tu chvíli cestoval s rodiči v autě. Lékař vyhodnotil stav dítěte tak, že požadoval pro jeho transport do nemocnice záchranářský vrtulník. Přivolaní hasiči na místě zásahu vše připravili, provoz na frekventované silnici I/6 ponechali až do chvíle, kdy se jim vrtulník objevil nad hlavami. Teprve poté velitel zásahu nařídil úplné uzavření úseku silnice, kde přistál vrtulník," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Lékař z letecké záchranné služby společně s kolegy z karlovarské záchranné služby dítě na přístrojích přeložili do vrtulníku, který malé dítě transportoval. Ihned poté byl provoz na silnici v obou směrech opět obnovený, celá uzávěra trvala deset až patnáct minut.

„Během přípravy malého pacienta na přeložení ze sanitky do vrtulníku, kdy lékaři pracovali uvnitř sanitky, se hasiči a policisté setkali s velmi nepříjemnou reakcí řidičů čekajících v koloně. Ti se velmi hlasitě a poměrně nevybíravě dožadovali průjezdu místem zásahu kolem záchranářského vrtulníku a sanitek. S tím, že prý vidí, kolik je tam na průjezd místa, a že stejně nikdo nic nedělá, jen prý hasiči spí v autě a nic se neděje. Průjezd motoristům byl umožněn až po odletu vrtulníku. Pro všechny zasahující i s ohledem na vážnost situace byly tyto reakce řidičů velmi nepříjemné," poznamenal Kasal.

Podle něho se zdaleka nejedná o ojedinělý případ. Téměř při každé dopravní nehodě i ostatních událostech se záchranáři potýkají s bezohledností přihlížejících či ostatních účastníků událostí.

„Každé vyžadování průjezdu či čehokoliv jiného, pokud se tyto požadavky bezprostředně netýkají samotných záchranných prací, je pro zasahující záchranáře velkou komplikací. Při každém zásahu se všichni zasahující snaží o co nejmenší omezení všech zasažených, a pokud dojde k úplnému uzavření například komunikace, tak je to vždy z důvodu nutnosti bezpečnosti v místě zásahu a vždy jen na nezbytně nutnou dobu. Zdržení několik minut, či desítek minut v koloně není žádným výrazným zásahem do běžného života v porovnání s následky událostí, které záchranáři v místě událostí řeší a kvůli kterým jsou tato omezení aplikována. Trpělivost a jistá míra ohledů i tolerance jsou tak určitě namístě," konstatoval Kasal.

Autor: Vladimír Meluzín

25.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Ilustrační foto.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení