Březová smázla Malše Roudné, Slavia vydřela výhru, Mariánky padly

Karlovarský kraj - O víkendu pokračovala Fortuna divize skupina A třetím kolem, které bylo vesměs pro zástupce z Karlovarského kraje úspěšné.

28.8.2017

Březová smázla Malše Roudné, Slavia vydřela výhru, Mariánky padly Foto: Deník / Plachý Zdeněk

Fotbalisté březovské Olympie zvládli i svůj druhý domácí zápas. Celek Malše Roudné porazili 4:0. Karlovarská Slavia v domácím prostředí vydřela výhru 1:0 nad pražskou Aritmou a pouze Mariánské Lázně zůstaly bez bodu, když doma nestačily na Přeštice, kterým podlehly 1:3.

DRUHÁ VÝHRA

Březové vyšel parádně úvod utkání, již v 6. minutě otevřel skóre Dan Martinec. „První branka je vždycky hodně důležitá, tím spíše, když je to takhle brzy na začátku zápasu. Mužstvo se zklidní, je ve větší herní pohodě,“ poukazuje trenér Olympie Petr Peterka.

Slova březovského kouče potvrdili jeho svěřenci na hřišti. Ve 13. minutě totiž zvýšil na 2:0 David Vaněček. Hosté se sice snažili o zvrat, ale domácím perfektně vycházela taktika. Do šancí Východočechy nepouštěli, naopak, ještě v prvním poločase udeřil po brejku březovský Daniel Krlička 3:0. „První poločas byl z naší strany lepší než druhý, ale i ve druhém se hráči snažili a makali na plný výkon,“ připomněl kouč Březové.

Trenér Malše Roudné, bývalý prvoligový harcovník Rudolf Otepka, svůj tým o přestávce pěkně „zpucoval“, nebylo to však nic platné. Hosté začali hrát ještě aktivněji, ale do vyložených příležitostí se znovu dostávali pouze domácí. Nikdo se tak nedivil, že v 70. minutě po faulu v šestnáctce Východočechů přidal čtvrtou branku Březové z nařízeného pokutového kopu David Vaněček.

Snížit poté mohl střídající Markytán, ale již před prázdnou brankou trefil pouze tyč.

Lodivod domácího celku Petr Peterka tak mohl být nadmíru spokojen. „Jednoznačně,“ odvětil. „Chtěli jsme v domácím prostředí opět urvat všechny body, protože na svém hřišti bychom měli vítězit, to se nám podařilo. Za tři body jsem velmi rád,“ dodal.

ŽOLÍK KALINA

Karlovarská Slavia se představila na dvorském stadionu v souboji s pražskou Aritmou, za kterou nastoupil například i exkarlovarský záložník Pavel Plechatý. Nakonec z toho byla na dvorském stadionu vydřená výhra sešívaných 1:0.

„Aritma dorazila s jasnou taktikou hrát zodpovědně zezadu, i přesto jsme byli aktivnější, měli lepší pohyb, vytvořili si šance, ale chyběla nám přesnější finální či předfinální přihrávka, když už jsme gól dali, tak nebyl uznán pro ofsajd,“ smutně poznamenal k prvnímu dějství karlovarský trenér Karel Tichota. Ve druhém poločase pak přišel zlom po příchodu střídajícího Kaliny, který po individuální akci v 73. minutě rozhodl o výhře svého týmu.

„Ve druhém poločase jsme opět byli aktivnější, ale nebyli důrazní v koncovce. Aritmu jsme do ničeho nepustili, jelikož naše obrana hrála spolehlivě. V 73. minutě pak vyslal Vokáč pas na Kalinu, který poté po samostatné akci skóroval,“ popisoval rozhodující moment duelu Tichota.

Jeho výběr tak dosáhl na velmi cenný tříbodový zisk, navíc právě kouč měl při střídání šťastnou ruku. „Žolík? Ne, je to jen o štěstí, teď jsme ho měli. Jsem za výhru rád, i za další nulu. Aritmu jsme přehrávali, byli jsme lepší a nepustili ji do vyloženější šance. Sice to bylo ubojované vítězství, ale i to se počítá,“ dodal Tichota.

MIZERNÁ KONCOVKA

Zcela jistě jiné cíle měli o víkendu hráči mariánskolázeňské Viktorie, kteří přivítali na stadionu U Ferdinandova pramene nováčka z Přeštic. Dalo by se říci, že první vyhrání z kapsy vyhání. V podání viktoriánů to pak platí dvojnásob, když se radovali z bodového zisku pouze v úvodním kole, kdy pokořili Doubravku. Pak už to byly dvě prohry, ta poslední právě s Přešticemi 1:4.

„Utkání jsme začali velmi dobře, hráli jsme do plných a bylo to o prvním gólu. Měli jsme nějaké náznaky šancí, ale buď jsme je nedotáhli, nebo je soupeř zablokoval. A tak jsme inkasovali ze střely, která šla vedle, ale po teči obránce šel míč do brány. Než jsme se stačili vzpamatovat, inkasovali jsme druhou branku ze standardní situace,“ hodně se zlobil mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart.

I po změně stran tvrdili fotbalovou muziku hráči Mariánek, z čehož dokázali vytěžit kontaktní branku, to ale bylo v utkání, jak se později ukázalo, vše.

„Ve druhém poločase jsme se tlačili do koncovky a snížili z pokutového kopu. Poté jsme otevřeli hru s vidinou vyrovnání a Přeštice se zatáhly a hrály na brejky, když jeden z nich pak využily. Je to pro nás velká škoda, jelikož jak s Petřínem, tak i Přešticemi jsme nebyli horším týmem,“ dodal Purkart.

Fortuna divize A

FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Přeštice 1:3 (0:2). Branky: 63. Sadílek Jaroslav – 31. Blahoudek Ivan, 33. Pavlík Jan, 85. Přibáň Tadeáš. Rozhodčí: Štefan – Machýček, Nehasil, DFA Havránek. ŽK: 2:6. Diváci: 220.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Lukáš, Denk, Forman, Kafka (82. Dvořák) – Kravar – Sadílek, Drahorád (90. Maule) – Lattisch (64. Holub), Šilhán, Kavalír. Trenér. Stanislav Purkart.

FK Olympie Březová – TJ Malše Roudné 4:0 (3:0). Branky: 6. Martinec Dan, 14. Vaněček David, 70. Vaněček David (PK), 7. Krlička Daniel. Rozhodčí: Duchoň – Leška, Aubrecht, DFA Rauch. ŽK: 1:1. Diváci: 210.

FK Olympie Březová: Štrunc – D. Peterka, Veselovský, Neumann (78. Elijáš), Šaloun (70. Burkyt) – P. Peterka (46. Motl), Kašpar, Krlička, Vůjtěch (53. Šellong) – Vaněček, Martinec. Trenér: Petr Peterka starší.

FC Slavia Karlovy Vary – Aritma Praha 1:0 (0:0). Branka: 73. Kalina Jan. Rozhodčí: Langmajer – Szikszay , M. Štěrba, DFA Řezáč. ŽK: 1:2. Diváci: 145.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Pěkný, Vondráček, Staněk (90. Kořistka), Mestl – Királyi (46. Kalina), Maňák, Vokáč, Hudec (76. Šupík) – Psohlavec, Geňo (90. Skala). Trenér: Karel Tichota.

Po nové trati to teď pofrčí

Karlovy Vary - Zkrácení cesty mezi dvěma lázeňskými metropolemi, Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi, i nasazení moderních vlaků. To vše je nyní možné díky realizaci jedné z největších rekonstrukcí regionálních železničních tratí v Karlovarském kraji, která právě skončila. Přišla na téměř 900 milionů korun a trvala půl roku.

OBRAZEM: Noc divadel 2017

Karlovy Vary - Noc divadel aneb všechny cesty vedou do Karlovarského městského divadla letos lákala návštěvníky hlavně na novou hru Tajemství pánů Becherů, která bude mít premiéru už 2. prosince.

Havárie devíti osobních aut blokuje dálnici D6

Sokolov - Kvůli vyššímu počtu účastníků dopravní nehody posílají hasiči na místo evakuační autobus.

Kejklířské divadlo v galerii

Karlovy Vary - Už tento víkend máme jedinečnou šanci vidět předvánoční pohádku Kejklířského divadla Vojty Vrtka a Teátra Pavla Šmída Zpátky do Betléma.