Vyznavači zimních sportů si o víkendu nenechali ujít lyžování v bublavském skiareálu. Zatímco v sousedních Kraslicích už počasí připomíná nástup jara a sníh mizí před očima, v tamním skicentru je sněhu stále dostatek. Na svazích ho místy leží až šedesát centimetrů, a tak sjíždění svahů stále nemá co bránit.

V Bublavě byl stejně jako po celý týden v provozu celý areál. Vlekaři navíc otevřeli i nejobtížnější sjezdovku Velký Bleiberg. „Sněhu je stále dostatek. Sezóna neskončí dříve než na konci března,“ řekl provozovatel bublavských vleků Jiří Lhota.

Kvalitní podmínky byly například v sobotu ráno, kdy se rtuť teploměru pohybovala kolem nuly. Avšak i přes den si návštěvníci hor na kvalitu nestěžovali. „Samozřejmě už jsou horší místa. Ale na březen je lyžování stále dobré,“ řekl Martin Kostovický z Kladna, který přijel na Bublavu lyžovat s celou rodinou. S ním souhlasí i Monika Kopejsková. „Když jsme přijížděli na Kraslicko, obávali jsme se, že sněhu bude málo. Byli jsme ale překvapení, že podmínky nebyly vůbec špatné. Dětem se líbilo na lyžařském hřišti. Horší už byla neděle,“ uvedla.

Ve skiareálu bude živo i příští týden, kdy se tam konají snowboardové závody.