Připraven byl pro ně bohatý celodenní program. Ráno v půl 8 se začalo tzv. buzením města. Dále nechyběla slavnostní mše svatá, svěcení pramenům, hudební vystoupení, odpolední koncerty či trhy. Na své si přišly i děti. Hladoví hosté se mohli občerstvit u stánků s bohatou nabídkou. Centrem lázeňského města zájemce provážel známý Frantovláček. Hřebem celého programu byl večerní koncert kapely Čechomor.

Průvod s dechovskou a mažoretkami

Během dopoledne se začali v blízkosti Národní třídy a lázeňské fontány scházet lidé, kteří si nechtěli nechat ujít tradiční průvod s dechovými nástroji a mažoretkami. Ten vyšel úderem 11. hodiny od kostela Povýšení sv. Kříže, pokračoval přes Národní třídu do hudebního altánku u Františkova pramene. Tam starosta Františkových Lázní Jan Kuchař přivítal lázeňskou sezonu, letos věnovanou výročí 210 let od návštěvy zakladatele lázní Františka I. a jeho dcery Marie Luisy v roce 1812. „Věřím, že letošní sezona bude po dvou smutných letech normální, a že se u nás hosté i františkolázeňští obyvatelé budou cítit jako doma,“ řekl během zahájení Kuchař. Poté duchovní požehnal Františkovu pramenu, čímž byla sezona oficiálně zahájená.

Oděni do lázeňských kostýmů

Po kolonádě korzovali i Ladislav Štulc a Alena Čápová z Mariánských Lázní. Pár, který se na západ Čech přestěhoval z hlavního města teprve před pár lety, se zahájení sezon v lázeňském trojúhelníku účastní každoročně. Oproti běžným hostům jsou však pokaždé oděni do dobového kostýmu. „Tyto oděvy máme rádi, vyjadřují jakousi noblesu, která k lázním patří,“ vysvětlil Ladislav Štulc. Šaty si ale sami nešijí. „Sháníme je po bazarech, na internetu,“ usmála se jeho partnerka a dodala, že mají ještě jeden kostým pro případ chladnějšího počasí. Program slavnosti si oba pochvalovali. „Lidé si tu přijdou na své, poslechnou si i kvalitní muziku, my se těšíme na večerní koncert Čechomoru. Navíc je tu moc hezké prostředí. A lidí je tu letos určitě více než v předchozích ročnících. Všichni jsme se už těšili, že se konečně bude něco dít,“ zhodnotil Štulc a projevil lítost, že se nemohli zúčastnit zahájení sezony v Konstantinových Lázních, která se konala tentýž den.