V živé stanové městečko, které neusíná, se o víkendu proměnilo letiště v Krásně. Vysoko nad městem, zcela stranou ve snaze vytvořit si vlastní soukromí, se tu rozjela předem ohlášená čarodějnická technopárty Tribal Tekno Witches.

Už během pátku se na akci začaly sjíždět první skupinky lidí, aby postavily aparatury a správně vyladily hudební systémy. Večer se pak rozvlnila těla tanečníků, a komu síly stačily, ten svými kreacemi přivítal příchod nového dne. Kdo by si myslel, že přes den párty uhasíná, ten se mýlí. Jen tempo je o něco méně rychlé. Slunce totiž tanečníky vysiluje a ti vyhledávají stín. Ten nacházejí například ve velkém šapitó, které je stylově vyzdobené. U stropu visí fantaskní figuríny, připomínající mimozemské čaroděje. Techno podbízivě duní a udává rytmus.

Koho muzika ve velkém stanu omrzí, může přejít na jiný plac. Na každém místě hraje jiná hudba. Každý si tak přijde na své. Jsou však tací, co nápor nezvládají a usínají na zemi. Jiní je pak budí a přemlouvají, aby se schovali před žhavými slunečními paprsky. Někdo osamoceně medituje, další ve skupinkách usedají na trávu a baví se po svém.
„Vy jste policajt?" ptá se zvídavě jeden z technařů, když vidí fotoaparát a slyší dotěrné otázky. Jakmile zjistí, že jde o novináře, mávne rukou a vrací se ke svým kamarádům. Někteří se bavit odmítají a jen se dlouze usmívají. Jiným konverzace problém nedělá. „Za posledních sedm let je to ta nejlepší taneční párty. Počasí vyšlo, takže je to paráda," řekla spokojeně jedna z účastnic technopárty. „Ale kolik je tady lidí, se mě neptejte. To je těžké spočítat. Policajti ale asi mít přehled budou," poznamenala.

Podle prvních odhadů se na letištní ranvej vypravilo přes dva tisíce technařů. „Akce doposud probíhá v klidu. Ve městě zatím nebyl narušený ani veřejný pořádek, ani noční klid. Při policejních kontrolách byly zjištěny drobné přestupky, a to nevyhovující stav vozidel nebo nepřipoutání bezpečnostními pásy," informovala v neděli policejní mluvčí Martina Hrušková. Konání akce bylo nahlášeno do nedělní 18. hodiny, další dva dny mají pořadatelé na úklid prostranství. 

Lidé v Krásně jsou již na technopárty zvyklí. „Žádnou hudbu neslyšíme. Muzika nás neruší ani v noci. Také děti spí klidně, takže my si stěžovat nemůžeme," reagovala jedna z místních obyvatelek. „Technaři nás nijak neobtěžují. Jednoho jsem viděla tancovat přímo ve městě, ale pak normálně odešel. Takže problémy tady nejsou," prohlásila další z dotázaných.