„Součástí moderních vlaků jsou také prostory pro umístění kočárků, vyhrazené oddíly či místa pro cestující s dětmi a nově právě sklopné přebalovací pulty," uvedl Michal Štěpán, člen představenstva ČD.

V našem kraji jsou pak přebalovacími pulty vybaveny například vlaky Pendolino, které jezdí z Chebu do Plzně, do Prahy a bez přestupu dále na Moravu.

Stejně tak to platí i pro rychlíky na trase Cheb Plzeň Praha a Cheb Karlovy Vary Ústí nad Labem Praha.

Motorové jednotky RegioShark a Regionova pak na většině krajských tratí disponují nízkopodlažním nástupem, který také nebrání při manipulaci s kočárkem, a rovněž sklopným přebalovacím pultem. Ten je ve vozech umístěn vždy na rozlehlé bezbariérové toaletě.

„Na maminky s malými dětmi myslíme také při cestování na větší vzdálenosti. Na frekventovaných linkách využíváme modernizované vozy, kde jsou i větší rozkládací stoly a elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky. Děti se tak mohou snadno zabavit například při malování, modelování nebo sledováním pohádek v noteboocích či tabletech," doplnil Michal Štěpán a zmínil, že v některých vlacích jsou i přímo dětská kina, která promítají různé animované pohádky.

Ve vyhrazených dětských oddílech či místech nyní můžete cestovat ve 379 dálkových vlacích.

Dětská kina se zatím nacházejí v osmatřiceti spojích, a to například ve vozech mezi Prahou a Ostravou nebo v railjetech z Prahy do Brna a Břeclavi.