„Oba jsme fandové do formulí, a tak bylo velkým zážitkem osobní setkání s vítězem a dvojnásobným mistrem světa L. Hamiltonem," neskrýval nadšení Pavel.

Také se jim tu povedlo díky své hostitelce setkat se s inženýrem Pirrelim a dozvědět se spoustu zajímavých věcí, o kterých píšou na svém cestovatelském blogu.

Poté se přesunuli do hlavního města Ottawa, kde se setkali se Stephenem, fajn chlapem, který je začlenil do společnosti svých přátel, takže se dozvěděli další zajímavé věci o Kanadě. Nakonec cestu v Kanadě zakončili v Torontu, kde díky pomoci jednoho českého páru mohli bydlet v mrakodrapu uprostřed města. Zde se podívali například na Hockey Hall of fame a odnesli si fotku se Stanley Cupem. Krátká platnost povolení pobytu v USA bohužel neumožnila cestovatelům déle setrvat v Kanadě, a tak se vrátili zpět do USA.

Ve druhé části své cesty zpět do USA zavítali nejprve do Chicaga. „Tady jsme poznali rozsáhlou místní komunitu Čechů. Hlavně jsme tu mohli zůstat u českého páru, který zde žije několik let, a nechali si poradit ohledně svého druhého road tripu. Jako bonus jsme si pochutnali na vynikající kuchyni paní domácí," doplnila dvojice.

Jejich druhý road trip po Severní Americe začal v Las Vegas, ve městě zábavy, neonu a kasin. „Vyhráli a prohráli jsme pár peněz, podívali se do restaurace s nejkaloričtějším hamburgerem na světě a vyrazili na 21 dní cestovat autem, užívat si přírody, kempovat a trochu si protáhnout nohy," dodala Martina.

Výlet začal cestováním po proslulých kaňonech. Od Bryce Canyon přes Canyon lands, Goblin Valley a Arches se dostali na Grand Canyon, který ale prozkoumali z jižního a i severního konce. Dokonce se jim podařilo najít krásné místo na stanování přímo na kraji Grand Canyonu, a to zadarmo i s výhledem!

Odtud se následně přesunuli k velkému kráteru po asteroidu, kde začala cesta po nejdelším zachovalém úseku silnice Route 66. Ten projeli za několik dní, protože se zastavovali na krásných místech, potkali spoustu lidí, vyzkoušeli nejlepší místní burger, navštívili místní muzeum a viděli krásný vulkán.

„Také jsme navštívili Monument Valley, známé z reklamy na cigarety nebo z filmu Forrest Gump," dodala světoběžnice Martina.

Po Route 66 se vydali do hor, konkrétně do Sequoi NP. Nejdříve tu jejich kroky vedly do méně turistické oblasti, kde se setkali se 75letým Američanem, který každý rok dělá dlouhé túry a který jim pomohl dle svých zkušeností vylepšit další plán cesty. Díky němu se tak cestovatelé podívali do města duchů Bodie, k solnému jezeru anebo na místo, kde jsou nejstarší živé stromy na světě.

„Další cesta vedla do krásného parku Yosemite, kde jsme stejně jako v Patagonii strávili několik dní trekováním po místních horách. Dokonce jsme si sáhli na vlastní dno, když jsme ušli velkou část slavného treku John Muir, který se běžně chodí několik dní, za jeden den," pokračoval Pavel s tím, že z krásných Yosemitů se poté přesunuli do nejsuššího, nejteplejšího a nejnižšího místa v Severní Americe, do Údolí smrti.

Odtud se dvojice přesunula do Red rock Valley a ke slavné přehradě Hoover Dam, která je okouzlila, a následně zpět do Las Vegas.

Z Las Vegas se autobusem přesunuli do města pláží a filmů, do Los Angeles. Zde našli útočiště u Honzy, Čecha, jehož rodina v době komunismu emigrovala do Států. Honza se o cestovatele velmi hezky postaral a pomohl jim vyřešit řadu věcí.

„V Los Angeles jsme navštívili známé studio Universal, kde se natáčí většina amerických trháků. Viděli jsme zde do zákulisí natáčení filmu a setkali se i s různými maskoty přímo z filmu," popsala zážitek Martina.

Poté se pár vydal do westernového městečka a nakonec si udělal trek na místo, kde se natáčel seriál MASH. No a v L. A. ještě strávili čas na slavné Malibu beach a nezapomněli navštívit i místa na slavné Pacific Coast Highway.

Ačkoliv nejsou Martina s Pavlem fandové ´rychlocestování´, tak jednou museli udělat výjimku. Ceny ubytování v San Franciscu jsou tak vysoké, že se rozhodli město prozkoumat za jeden jediný den. A to se jim i povedlo. Jak říká Pavel, oběma se tam líbilo. „Ušli jsme za ten den více než 45 000 kroků, což je v tomto případě přes 35 kilometrů. Začali jsme hodně brzo ráno a skončili večer. Nicméně stihli jsme vše podstatné, včetně slavného mostu a kuriozity, kdy se v nejklikatější ulici světa sjel peloton motorkářů policistů."

Město je okouzlilo a určitě se sem příště podívají a pobudou o něco déle. Ze San Francisca jeli přímo na letiště, aby mohli odletět do daleké jihovýchodní Asie, kde na ně čekají další dobrodružství.

Sledujte cestovatele dál v jejich putování na jejich facebooku nebo webové stránce www.nasecestakolemsveta.cz. Dvojice zde píše řadu zajímavých informací, které se jinak nedozvíte. Také zde mají zpracovanou galerii s popisky, aby vám neunikl žádný zážitek a postřeh, a nakonec se tu můžete podívat i na několik zajímavých videí.