Firma vyhrála výběrové řízení, do kterého se kromě ní přihlásil ještě stávající dopravce Autobusy KV. Pro cestující to znamená slíbený větší komfort a modernější autobusy, ale také komplikace v podobě neplatnosti stávajících čipových karet.

„Město oslovuje a zveřejňuje informace k organizaci městské hromadné dopravy Sokolov zaslané firmou LIGNETA autobusy. Jsou pro občany města a přilehlých obcí velmi důležité,“ říká mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková.

Podle nového dopravce stávající čipové karty nelze použít. O novou čipovou kartu si od 1. prosince tohoto roku mohou cestující zažádat v informační kanceláři na sokolovském terminálu. Nová karta je přenosná, poplatek za vydání nové čipové karty činí sto korun. Platnost této čipové karty jsou tři roky.

Pokud máte na stávající kartě nahrán časový lístek, tak po předložení dokladu o zakoupení vám bude časový lístek nahrán na novou kartu. Novou čipovou kartu Ligneta mohou cestující použít na jakémkoliv, i meziměstském spoji této společnosti.

Pietní místo v lese u Jindřichovic.
Padlé vojáky v zajateckém táboře připomínají kříže na novém pietním místě

Tu současnou čipovou kartu mohou zájemci nadále využít na linkách společnosti Autobusy Karlovy Vary. Stávající systém odbavení i způsoby platby včetně ceny jízdného zůstanou zachovány. I nadále platí možnost platby esemeskou či přes staženoz, aplikaci do chytrých telefonů zvanou SEJF.

V případě požadavku na SMS jízdenku v ceně 30 korun cestující odešle SMS s textem SOK na telefonní číslo 90206. Kde SOK je klíčové slovo a 90206 je telefonní číslo společné pro všechny mobilní operátory.

Na základě zaslané objednávky bude uživateli doručena zpráva v podobě SMS jízdenky.

Předpokladem možnosti objednání jízdenky z aplikace SEJF je nainstalovaná aplikace pro podporované platformy operačních systémů mobilních telefonů a dostatečný kredit pro platbu VPL nebo napárovaná platební karta. Stojí 25 korun.

Poslední možností je platba hotovostí či bezkontaktní bankovní kartou u řidiče. V prvním případě je to rovných 20 korun, kartou pak 12.

Pro děti, studenty, důchodce či držitele Zlaté medaile Jana Janského za dárcovství krve má dopravce připraveny slevy.

Ilustrační foto.
Nechceme cirkus, protestovali lidé