Razítka jsou pro zájemce k dispozici nejméně do Vánoc v chodovském infocentru. "Je to příjemné překvapení. Zájem je mezi lidmi velký, pro razítko si chodí," hlásí v chodovském infocentru.

Razítkovací maraton zažívá v období adventu i Ježíškova pošta na Božím Daru. Například za loňský prosinec tam opatřili unikátním vánočním razítkem 332 kilogramů poštovních zásilek, dopisů a pohlednic. "Hlavním přáním tam v mnoha vánočních dopisnicích je zdraví. Dále si lidé přáli, aby mohla být celá rodina pohromadě a aby byl celý svět lepší. Děti Ježíškovi psaly o vánoční dárky pro svoje nejbližší,“ dodala Daniela Tautermannová. Nejvzdálenější destinace, do kterých loni putovala vánoční přání z Božího Daru byly Japonsko, Taiwan, Indie a Sibiř.

Pošta Partner je na Božím Daru otevřena celoročně a vánoční přání tam lze vhodit do Ježíškovy schránky osobně nebo zaslat kdykoli během roku, ale vánočním razítkem 2022 je pracovníci Ježíškovy pošty opatří zase až od 1. do 23. prosince příštího roku.

Letošním motivem je dětský palčák, symbol zimních radovánek.
Ježíškova pošta začne úřadovat první prosincový den, motivem razítka je palčák

Ježíškova pošta na Božím Daru používá příležitostné vánoční razítko od roku 1994. Na originálním vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, klasické atributy vánočních svátků.