VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti tvořily společně s umělci

Nejdek, Sokolov - Žáci základních škol v Nejdku a také v Sokolově mají za sebou pololetí, kdy společně s učiteli připravovali a vedli hodiny profesionální umělci.

14.2.2016
SDÍLEJ:

DO PROJEKTU Kreativní partnerství se zapojila i základní škola na náměstí Karla IV. v Nejdku.Foto: Foto: Společnost pro kreativitu ve vzdělávání

Základní škola na náměstí Karla IV. v Nejdku a Základní škola Běžecká v Sokolově se zapojily do inovativního projektu Kreativní partnerství, který realizuje Společnost pro kreativitu ve vzdělávání společně s norským partnerem The Great Pretenders.

„Děti ze škol v Nejdku a Sokolově zpracovávaly několik samostatných třídních projektů, například v rámci matematiky téma geometrických tvarů prostřednictvím kombinace tance a výtvarných technik, vlastivědu a přírodovědu prostřednictvím animací tvorbou večerníčku o dědečkovi Mecháčkovi nebo putováním avatárků po Karlovarském kraji. V chemii pak znázorňovaly prostřednictvím divadla vztahy mezi chemickými prvky a paralelu k mezilidským vztahům nebo zkoumaly kultury a mezikulturní vztahy prostřednictvím výtvarných technik a interiérového designu. Výběr témat a umělců byl pak nechán čistě na škole samotné," uvedla Marianna Sršňová ze Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání.

Do projektu Kreativní partnerství podpora vzdělávání romských žáků se v Karlovarském kraji zapojily dvě třídy z nejdecké školy (2. a 8. třída) a tři třídy (4., 7. a 8. třída) ze sokolovské školy. Nyní projekty na školách končí a děti se připravují na jejich závěrečnou prezentaci, která se uskuteční 21. března v Krajské knihovně Karlovarského kraje.

Děti vystoupí také na únorové konferenci Jak na společné vzdělávání v Karlovarském kraji, kterou pořádá spolu s krajem Nadace Open Society Fund Praha.

Kreativní partnerství je vzdělávací program, který zavádí na školách systém spolupráce učitele a umělce při přípravě i realizaci výuky.

Učitel společně s umělcem nastaví originální ztvárnění vybraného vzdělávacího tématu za využití uměleckých postupů a metod a v průběhu školního pololetí tento program společně vedou.

Kreativní partnerství nabízí způsoby, jak vyučovat kreativně a zároveň podporovat žáky ze socio-kulturně znevýhodněného prostředí v rámci inkluzivních kolektivů základních škol. Přitom využití umění ve výuce je nejen možné, ale je to efektivní přístup, který má mnohé pozitivní dopady na učitele i žáky a otevírá prostor pro využití jejich kreativity.

„Program Kreativní partnerství patří mezi velice kvalitní a ověřené programy zaměřené na rozvoj kvality vzdělávání a zařazení kreativních metod do výuky. V České republice momentálně běží již druhý pilotní projekt spolufinancovaný grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, Nadací Karla Janečka a Romským vzdělávacím fondem. Hlavním cílem tohoto projektu je stmelit kolektiv třídy, podpořit spolupráci žáků, ale také rozvíjet vyšší individuální participaci v rámci výuky," dodala Sršňová.

Autor: Vladimír Meluzín

14.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odevzdat hlasy v parlamentních volbách přicházeli lidé také v obcích Hory a Stružná.
27

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení