Spolu s tehdejším starostou a nyní místostarostou města Březová Miroslavem Boudou, který jim vyšel vstříc. A tak vzniklo setkání harmonikářů z nejbližšího okolí. To bylo zpočátku zamýšleného jako menší událost pohodového až rodinného rázu, což už však dávno neplatí. Akce se rok od roku stávala známější a oblíbenější a za poslední roky se mezi účinkujícími objevují například i hosté z plzeňského regionu či z Prahy.

O už sedmnácté tradiční setkání harmonikářů a heligonkářů z širokého okolí nepřijdou jeho příznivci ani letos. Konat se bude v sobotu 25. března od 17 hodin opět v sále březovského kulturního domu a multifunkčního centra. „Stejně jako pokaždé se přítomným divákům představí harmonikáři a heligonkáři všech generací. Renáta Pospíšilová, která je známá nejen v Česku, ale také v zahraničí, určitě nebude chybět oblíbený Ondřej Římek ze Staňkova, Bohuslav Ježek mladší, Jiřina a Michal Pagáčovi, Ester Krejnická nebo domácí Březovská desítka se samotným spoluzakladatelem akce Jiřím Homolkou. Večerem bude provázet moderátor Pavel Vaněček," uvedla vedoucí kulturního domu a multifunkčního centra Jana Gogová.

Srpnový požár lesa nad březovskou přehradou.
Policista a hasič zapálil les u Březové, podle šéfa jednotky ale zaslouží šanci

"O vstupenky je každoročně zájem, proto by si měli zájemci pospíšit s jejich koupí. Vstupné činí 80 korun a předprodej probíhá v infocentru březovské radnice a také na webových stránkách www.mfc-brezova.cz,“ dodala Jana Gogová.