Jelikož se nejedná o otužilce, tak plavci použili potápěčské obleky. „Počasí nám konečně přálo a místo deště byl krásný sníh a voda měla příjemných 3,6 stupně, vzduch minus 2 stupně,“ sdělil předseda klubu potápěčů Jan Držmíšek.

Účastníci se sešli u dřevěné lávky pod chebským hradem. Po poučení potápěčů o bezpečnosti a trase, které provedl předseda klubu, se všichni odebrali k nově postavené lávce proti proudu a samotné plavání mohlo začít. „Trasa byla dlouhá 500 metrů a voda byla opravdu studená, ale nikdo plavání nevzdal. V cíli na účastníky čekal plovoucí bar s vánočním stromečkem a s něčím na zahřátí,“ líčil s úsměvem Jan Držmíšek.

Do řeky Ohře v Chebu, která měla jen tři stupně, se ponořili chebští i karlovarští potápěči.Zdroj: Deník / Buriánek Jan

Po svlečení potápěčských obleků se někteří nadšenci vrhli do studené řeky jen v plavkách, a po několika tempech rychle vylezli z vody. Pro všechny pak byl připravený teplý nápoj a špekáček, který si mohli opéci na ohni. „Tato akce se velice vydařila a je pomyslnou tečkou za potápěčskou sezonou 2017. Doufáme, že tato akce se stane tradicí a budeme se tak scházet každý rok. Jak říkají potápěči, každý ponor je zdařilý, pokud se všichni vrátí v pořádku na hladinu, a my doufáme, že to tak bude i nadále,“ dodal Držmíšek.