Na Starém náměstí v Sokolově s ním v pátek burcovaly stovky lidí, kteří skloňovali hlavně jméno fotbalisty Petra Jiráčka, sokolovského rodáka, odchovance FK Baníku Sokolov, který je ověnčený mistrovským titulem s Plzní a současný hráč německého Wolfsburgu. A i když Češi v prvním utkání prohráli, Sokolovští vzkazují: „Budeme fandit dál a hlavně také tobě Petře."

„Abych řekl pravdu, byl jsem před utkáním skeptický a také to tak dopadlo. Nicméně celý Baník našemu Petrovi neskutečně fandí. Má naší maximální podporu, všichni drží palce na dálku, aby se mu dařilo. Jsme na něj hrdí už jen proto, že se dostal tam, kde je. Vždyť ještě před šesti lety kopal krajský přebor a dnes ho vidíme v dresu reprezentace v základní sestavě," řekl Roman Heřman, trenér mládeže FK Baník Sokolov, který byl v sobotu spolupořadatelem obří akce před zahájením fotbalového Eura na Starém náměstí v Sokolově. Prozradil, že na další dva zápasy odjíždí podpořit Petra Jiráčka přímo do Polska.

Tam už je od pátku i rodina Petra Jiráčka. „Jsme vybaveni vlajkami, čepicemi a dresy se jménem mého syna," hlásil před odjezdem otec Petr Jiráček starší. I když Češi v prvním utkání prohráli, fandit budou dál. „Nebudu hodnotit výkon týmu, ani mého kluka. Přijeli jsme ho podpořit a jsme moc hrdí na to, že obléká reprezentační dres. Snad se našemu týmu ještě zadaří," doplnil.

V Sokolově sledovali utkání fanoušci v obřím pivním stanu na velkoplošné projekci. Z prohry byli zklamaní. „Výkon hlavně obrany byl velice špatný. Takhle naši dál hrát nemohou, jinak jsou bez šance na postup. Musí teď zvednou hlavu a pokusit se v úterý udolat Řecko," řekl fanoušek Petr Vítek. „I přes prohru je neuvěřitelné sledovat Petra Jiráčka. Pamatuji si ho, když ještě hrál v Sokolově a dnes ho vidíme v repre. Moc mu fandíme a držíme palce," doplnil.

Petru Jiráčkovi fandí i mladý sportovec Tomáš Koubek ze Sokolova, který se v sobotu zapojil do soutěže ve střelbě v přesnosti o podepsaný dres Petra Jiráčka. Ten nakonec vyhrál. „Mám z něj velkou radost. Budu ho při utkáních nosit a fandit," uvedl.