S myšlenkou obnovit tyto zimní hry přišel před pěti lety místní lyžařský srdcař Zdeněk Fridrich při stém výročí závodu. Letošní ročník byl podle účastníků díky dostatku sněhu a perfektnímu počasí snad nejlepší. Dvacítka závodníků z české i německé strany v dobovém oblečení a na historických lyžích absolvovala výstup z Bublavy na Aschberg, kde proběhla první závodní disciplína, a to sprint.

Následovala tradiční občerstvovačka ve srubu Aschberg Alm a poté výstup na vrchol Kamenáče. Pak už sjezd na pastviny nad Bublavou, kde byla pro závodníky připravena druhá disciplína – obří slalom. Třetí, tradičně nejzábavnější disciplínou byl skok na lyžích.

„Nutno dodat, že na některé kreace byla radost se dívat. Závěrečný sjezd do Bublavy a následné vyhlášení výsledků byly už jen krásnou tečkou za velmi vydařeným dnem. Aschberglauf se těšil i poměrně velkému zájmu diváků, což je pro nás signál, že tato akce má svoji hodnotu a nemůže chybět v našem zimním kalendáři,“ řekl za pořadatele Miroslav Račko z Bublavy.

Na sobotní Aschberglauf navázal první ročník veřejného běžkařského závodu Bublavská běžka, který se konal na Bublavském okruhu. Začíná tak patrně nová tradice.

Krejcarová lávka
Vícepráce u Krejcarové lávky bude platit město