„Abychom měli zcela zaplněné všechny naše třídy, potřebovali bychom pro školní rok ještě tak dvacet až třicet studentů. Faktem je, že patříme mezi školy s náročnějším studiem, v osnovách máme například tři cizí jazyky. Naši absolventi ale zase vcelku dobře hledají uplatnění na trhu práce,“ uvedl ředitel školy Jiří Chum.

Hotelová škola v Mariánských Lázních si nadále udržuje své velmi dobré postavení. A to nejen s ohledem na úctyhodný věk, ale především díky na kvalitnímu a moderním přístupu ke vzdělávání v gastronomických oborech. „Naší chloubou jsou především vysoce kvalifikovaní pedagogové s obrovskými zkušenostmi. Pod jejich vedením studenti dosahují výborných výsledků nejen u maturit a závěrečných zkoušek, ale také v řadě odborných soutěží. Ovšem i učitelský sbor stárne,“ řekl Chum.

Mezi účastníky sobotních oslav 90. výročí založení Hotelové školy v Mariánských Lázních školy byl také někdejší ředitel hotelu Thermal a bývalý karlovarský primátor i hejtman Josef Pavel. Ke škole má velmi vřelý vztah, navštěvoval ji v rámci pomaturitního studia v letech 1976 až 1979.

„Nebylo to sice to úplně klasické studium, ale i tak mám na mariánskolázeňskou školu řadu hezkých vzpomínek. A s mnoha jejím absolventy, kteří jsou celý život v hotelnictví nebo gastronomii, se potkávám celý život. Popřál bych škole, aby přestála nelehké časy a udržela si dobré jméno,“ podotkl Pavel.

Podle Jaroslava Bradáče, krajského radního pro oblast školství, tak trochu hotelové škole uškodilo, že se v minulých letech stala jednou střední školou z mnoha. . „Určité záměry, jak ji vrátit její výjimečnost, máme. Třeba v ruském Jekatěrinburgu, který jsme před pár týdny navštívili, má škola obdobného typu od učebních oborů přes maturitní až po vysokoškolské takříkajíc pod jednou střechou a nabízí tak naprosto komplexní vzdělání v oborech gastronomie a hotelnictví,“ konstatoval Bradáč.