Druhým nejlépe hodnoceným představitelem krajů dlouhodobě zůstává hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, a to s aktuálním ziskem 48,7% kladných hlasů.

Jediný zástupce KSČM ve vedení krajů, hejtman Oldřich Bubeníček, se pak od října minulého roku udržuje na třetím místě pomyslného žebříčku oblíbenosti hejtmanů. S činností hejtmana Oldřicha Bubeníčka je aktuálně spokojeno 47,2% obyvatel Ústeckého kraje.

Čtvrté místo si nadále udržuje i představitel Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, a to s aktuálním ziskem 38,1% kladných hlasů.

Beze změn je i páté místo, na němž se stejně jako v červnu i v srpnu umístil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, a to s aktuálním ziskem v souhrnu 37,2% kladných hlasů.

Na šesté pozici rovněž zůstává aktuálně stejně jako v červnu sociálnědemokratický hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, s jehož činností je spokojeno v souhrnu 36,5% obyvatel Středočeského kraje.

S činností hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, který se potýká s korupční kauzou, je aktuálně spokojeno v souhrnu 34,7% obyvatel Libereckého kraje, což jej řadí stejně jako v červnu na sedmé místo nejlépe hodnoceného představitele krajů.

Osmé místo si rovněž i v srpnu udržel i přes mírný nárůst kladných hlasů sociálnědemokratický hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, a to s aktuálním ziskem 33,2% kladných hlasů obyvatel Pardubického kraje.

Po předchozích propadech důvěry se s aktuálním ziskem 32,4% kladných hlasů udržuje stejně jako v červnu i v srpnu na deváté pozici hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Z jedenáctého místa na aktuální desátou pozici postoupil oproti červnovému šetření společnosti SANEP hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák s aktuálním ziskem 30,1% kladných hlasů.

Propad o jednu příčku zaznamenal ve srovnání s červnovým šetřením společnosti SANEP s aktuálním ziskem 29,8% kladných hlasů hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Z červnové třinácté pozice se na aktuální dvanácté místo s aktuálním ziskem 23,5% kladných hlasů posunul představitel Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Nově jmenovaný představitel Karlovarského kraje Martin Havel, který ve své funkci vystřídal bývalého hejtmana Josefa Novotného, se z červnového dvanáctého místa naopak propadl na třináctou pozici se ziskem 23,2% kladných hlasů.

Nejhůře hodnocenou zůstává již od prosince minulého roku první žena v čele pražského magistrátu, pražská primátorka Adriana Krnáčová. Ta vystřídala na primátorském postu Tomáše Hudečka. I přesto, že hnutí ANO zvítězilo v loňských pražských komunálních volbách, Adriana Krnáčová, která stála v čele kandidátky tohoto hnutí, nadále u Pražanů příliš důvěry nezískala. Aktuálně svou spokojenost s činností Adriany Krnáčové tak vyjádřilo v souhrnu pouze 19,1% dotázaných obyvatel hl. města Prahy.

Jak dále ukazuje exkluzivní šetření společnosti SANEP, zaměřené na pravidelné monitorování oblíbenosti hejtmanů, v souhrnu 68,6% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace, je pro zavedení přímé volby hejtmanů. Toto zjištění nadále poukazuje na trvale vzrůstající většinovou poptávku veřejnosti po dalším posilování prvků přímé demokracie.