Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman navštívil školy a starosty

Karlovarský kraj - Během další pracovní cesty Karlovarským krajem zamířil tentokrát hejtman Martin Havel do obcí v okolí Karlových Varů.

23.4.2016
SDÍLEJ:

Hejtman Martin Havel společně s dětmi ze Základní školy a mateřské školy Regionu Karlovarský venkov v Sadově (v pozadí starosta Sadova Eduard Frisch). Foto: Foto Jana Pavlíková

V Dalovicích nejprve zavítal do Střední zemědělské školy. Škola má v současnosti přes stovku studentů, kteří se vzdělávají v oboru agropodnikání. Podle ředitele školy Zdeňka Perlingera žáci během studia absolvují praxi na pozemcích školy a získají řidičské oprávnění k řízení osobního i nákladního vozu a traktoru. Hejtman si prohlédl botanickou zahradu, která je chloubou školy, i blízké sportoviště využívané žáky i veřejností.

S dalovickým starostou Martin Havel diskutoval o problematice vysokého věku praktických lékařů, za něž mají obce problém sehnat náhradu. „Ministerstvo zdravotnictví proto vyhlásilo program finančních pobídek pro lékaře, kteří by chtěli otevřít ordinaci v obcích v odlehlejších částech regionů. Může jít až o 400 tisíc korun," upřesnil Martin Havel. Starosta Jiří Karas jej také požádal, aby společně se zástupci Ředitelství silnic a dálnic jednal o možnosti usnadnit silniční napojení části Dalovic na silnici I/13 ve směru na Ostrov.

V Otovicích informovala starostka Stefana Švecová hejtmana o fungování ZŠ a MŠ Regionu Karlovarský venkov vzniklé díky společné aktivitě obcí. Shodli se na tom, že meziobecní spolupráce Otovic, Sadova a Hájku pomáhá ideálně využít kapacity mateřské i základní školy. Řeč byla ale také o územním plánování, krajském zdravotnictví a záměru obce zřídit v budoucnu domov s pečovatelskou službou.

Milé překvapení připravili hejtmanovi v sadovské škole, kde se jej ujali tři malí průvodci, kteří ho provedli třídami mateřské i základní školy a půdními prostorami školní družiny. Starosta Sadova Eduard Frisch popsal Martinu Havlovi, jak probíhala rekonstrukce školy i přilehlého sportovního areálu. Apeloval také na hejtmana, zda by se mohl zasadit o řešení problému s nedodržováním rychlosti na silnicích v obci. „Budu jednat se zástupci Krajské správy a údržby silnic, jestli by na těchto komunikacích, které jsou ve správě kraje, mohli provést taková opatření, jež by nutila neukázněné řidiče ke snížení rychlosti a přispěla k větší bezpečnosti dalších účastníků silničního provozu," uvedl hejtman. Hovořilo se i o problémech s černými skládkami nebo o pokračování stavby páteřní Cyklostezky Ohře.

V Hájku hejtman společně se starostou Vítem Hromádkem zavítal do tamní hasičské zbrojnice, kde má jednotka dobrovolných hasičů kvalitní zázemí. Starosta ocenil rekordní příspěvek, kterým v letošním roce kraj podpořil dobrovolné hasiče. Upozornil ale také na dezolátní stav silnice II. třídy vedoucí na Ostrov. Hejtman jej seznámil s aktuálním stavem financování oprav krajských silnic a přislíbil starostovi, že zjistí, zda úsek do Ostrova patří mezi projekty, které se letos silničáři chystají uskutečnit. (pav)

Autor: Redakce

23.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení