Pokud znáte nějakou zajímavou osobnost, ženu, která se významně podílí na pomoci jiným, nebo je dobrá sportovkyně, obětavý rodič a zároveň vyniká i ve svém povolání, mohli jste ji do počátku března nominovat. Nyní se rozjelo na internetových stránkách www.zenaregionu.cz hlasování, kde za Karlovarský kraj soutěží jedenáct žen, kterým můžete jediným kliknutím dát svůj hlas. Zvláště pokud vás zaujal medailonek nominovaných, nebo máte pocit, že některá z nich vyniká v jednom z následujících odvětví: podnikání, politika a veřejná správa, vzdělávání, věda a výzkum, zdravotnictví a charitativní činnost, umění, kultura nebo sport.

„Projekt Žena regionu patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost většinou ani tušení," uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová.

Široká veřejnost letos nominovala 240 favoritek z celé České republiky. 26 z nich soutěží za Plzeňský kraj, 11 za Karlovarský. Hlasovat můžete do 28. března 2016. „Projekt Žena regionu žije od roku 2009 coby celonárodní soutěž, jejímž cílem je ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky," doplnila Denisa Kalivodová.

Nad letošním, sedmým ročníkem soutěže převzal záštitu Senát Parlamentu České republiky v čele s předsedou Milanem Štěchem a Asociace krajů České republiky v čele s Michalem Haškem.

Soutěž podporuje také Plzeňský a Karlovarský kraj. Ambasadorkou se stala Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury, Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, a Jana Moravová, výkonná ředitelka společnosti Mountfield.

Dokončení ze strany 2

Možnost nominovat výjimečné ženy měla široká veřejnost do 1. března 2016 nejen v Karlovarském kraji, ale i v ostatních českých regionech. V Plzeňském kraji se do užšího výběru dostalo 26 dam, které vynikají prací ve svém oboru, nebo se jinak zasloužily o lepší život svého okolí. S příběhy kandidátek se můžete seznámit na webových stránkách soutěže www.zenaregionu.cz, kde můžete zároveň i hlasovat pro své favoritky až do pondělí 28. března.

Ženy nominované v Karlovarském kraji

Alexandra Jančová,

Martina Kalendová,

Marie Lokingová

Lada Macečková,

Walburga Mikešová,

Helena Němcová,

Erika Pavlová,

Anna Plačková

Lucie Poláková,

Martina Šilhánová,

Pavla Štěrbová

Ženy nominované v Plzeňském kraji

Dita Abrahamová, Marie Koutná, Bedřiška Koželuhová, Milena Králíčková, Miroslava Kuntzmannová, Ludmila Ledecká,

Alena Lochmannová, Martina Mikšovská, Pavlína Němečková

Lenka Šiková, Věra Šístková

Šárka Škodová, Simonetta Šmídová, Romana Svobodová

Dana Vaníková, Marie Vokáčová

Dita Bezděková, Markéta Čekanová, Jana Červánková, Vlasta Faiferlíková, Bohumila Hajšmanová, Ivana Havlíčková, Hana Hrušková, Ilona Jehličková, Sofie Kalyani Sarras, Lenka Klasnová