Požádali proto vedení města, zda by jim podobnou pomůcku nepořídilo. Chtějí tak zřejmě nejen trénovat po celý rok, ale také zefektivnit svou střelbu. Sokolov jim hokejovou střelnici za téměř 700 tisíc korun hodlá pořídit.

„Takzvaná hokejová střelnice bude umístěna na stávající vyasfaltované ploše skateboardového areálu pod zimním stadionem. V rámci stavby bude vybudována pevná betonová zadní zeď ve tvaru U. Plocha střelnice bude oplocena drátěným plastovým pletivem na sloupcích,“ říká starosta Sokolov Jan Picka.

Vlastní asfaltobetonový povrch zůstane zachován, pouze bude pokryt umělohmotnými rohožemi na zámky z důvodů snížení tření. Součástí stavby je i dodávka a montáž ochranné sítě před betonovou zdí a dodávka čtyř hokejových branek.

Stávající skatepark, který je hojně využívaný, má na starosti Správa sportovních zařízení, která je sloučena s technickými službami.

Správa se stará o sportoviště v majetku města Sokolov. Patří mezi ně například areál Baníku, areál sportu na Staré Ovčárně, sportovní areál u sportovní haly, školní hřiště na Běžecké, v ulicích Boženy Němcové, Švabinského či hřiště v lesoparku Bohemie.

Město jí tak patrně svěří i správu hokejové střelnice. Hotovo by mohlo být do dvou měsíců od podpisu smlouvy.

Hokejová střelnice bude sloužit pro suchý výcvik mládežnických oddílů hokeje pro střelbu na branky. Zeď bude vysoká 2,50 metru, plus ochranná síť o výšce 1,50 metru. Kluby v České republice si berou vzor z hokejových střelnic, jaké jsou k vidění na stadionech ve Skandinávii nebo v zámoří.