V rámci jubilejního 20. ročníku Mikulášské jízdy je tam dovezla historická lokomotiva Šlechtična. Z věrohodně namaskovaných čertů šla hrůza, většina dětí ale setkání s nimi nesla statečně.

„Děti si nejdřív myslely, že jsem opravdový čert. Když to ale prokoukly a zjistily, že je to jen maska, hned se jim ulevilo a chtěly si povídat a fotit se se mnou. Hůř to nakonec nesli někteří rodiče," smál se jeden z děsivých čertů, pod jehož maskou se skrývala Iveta Müllerová. Na Mikulášské „sloužila" v nádražní budově, která se každoročně mění v největší peklo na Sokolovsku. „Trochu jsem se bál, ale musel jsem být statečnej. Od brečení je tady malá ségra," přiznal malý návštěvník Matěj, když z pekla vyvázl.

Jubilejního ročníků se zúčastnily téměř tři tisíce lidí. Kromě strašidel pro ně byl připraven i kulturní program na hradě Hartenberg a v Cikánském dvoře. „Počasí přálo a lidé byli spokojeni – myslím, že můžeme být spokojeni i my. Dík patří hlavně desítkám lidí, kteří se zapojili do organizace," doplnil organizátor Robert Koutný.