V klášteře vznikl nový prohlídkový okruh, návštěvníci se mohou podívat do klášterních štol a zázemí zde našli také studenti. V budoucnu zde toho ale vznikne mnohem více.


„Podařilo se nám otevřít nový prohlídkový okruh, procházející barokní budovou, který návštěvníky z řad široké veřejnosti seznamuje s životem v barokním klášteře," informovala Ivana Benčová, manažerka Hroznatovy akademie. „Zpřístupněny byly také klášterní štoly a sklepy." Právě pohled do štol a sklepů příchozí velice zaujal a tento projekt má velký úspěch. „Byli jsme tam se synem a dozvěděli jsme se spoustu nových informací," řekl Jan Ostrý z Mariánských Lázní.
Tyto projekty ale nejsou podstatou, proč Hroznatova akademie vznikla. „Šlo hlavně o to, vrátit do budovy tepelského kláštera život," přiblížila hlavní důvod vzniku akademie Ivana Benčová. Moderně vybavené sály už posloužily studentům z Plzně nebo z Olomouce. „Karlovarský kraj u nás oceňoval nadané žáky, policie zase své zasloužilé členy," uvedla manažerka s tím, že se v prostorách kláštera sešli také krajští inženýři a architekti či věřící na tradiční pouti.
Kromě toho mohou školy využít nově vzniklé vzdělávací programy, které dětem zábavnou formou podají informace o nástěnné malbě, klášterní architektuře a knihtisku.


Do budoucna by se chtěla Hroznatova akademie dostat do povědomí veřejnosti z celé České republiky. Kromě toho zde chtějí premonstráti nově otevřít také keramickou dílnu. „Tepelští premonstráti se tak vracejí ke svým pedagogickým tradicím," dodala manažerka.