Jeho slova potvrzuje Pavel Poc, poslanec Evropského parlamentu z Mariánských Lázní. „Ochromené je celé město. Nejen letiště, ale víceméně celá doprava. V ulicích je policie, záchranáři, práce na stanici metra Maalbek pokračují. Co se týká parlamentu, tak jsme v tuhle chvíli zrušili nebo rušíme všechny akce s vnější účastí, abychom nezvyšovali rizika pro lidi z venku," vysvětlil. Řádná zasedání v Evropském parlamentu pokračují. „Nikdo si nepřipouští, že by útoky měly ovlivnit naši práci. Když došlo k výbuchu v metru Maalbek, které je zhruba 800 metrů od parlamentu, probíhalo hlasování mého výboru, a i když jsme všichni samozřejmě viseli očima na telefonech, práce pokračovala," dodal Poc.

Dění v Bruselu má dopady i jinde…

Jakuba Pánika (ČSSD), náměstka hejtmana pro dopravu a zdravotnictví jsme se zeptali: Zvýšil Krajský úřad Karlovarského kraje kvůli včerejším teroristickým bombovým útokům v Bruselu bezpečnostní opatření na karlovarském mezinárodním letišti?

Bezpečnostní opatření na mezinárodním letišti už jsme v souvislosti s mezinárodní bezpečnostní situací poslední doby zvýšili na velmi vysokou úroveň. A to platí stále a předpokládám, že i dlouhodobě i v kontextu s událostmi, k nimž včera došlo v Bruselu. Rozhodně žádná rizika nepodceňujeme a snažíme se o maximální bezpečnost pasažérů a zaměstnanců leteckého provozu. Ostražitost je namístě, bezpečnostní standardy na mezinárodním letišti v Olšových Vratech máme nastaveny na nejvyšší laťku a plně spolupracujeme a všechny kroky koordinujeme i s dalšími bezpečnostními složkami.

Krajský úřad i Karlovy Vary vyjadřují soustrast lidem z Bruselu

Černou vlajku vyvěsil ve středu Karlovarský kraj před budovou A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech, aby vyjádřil soustrast s oběťmi teroristických útoků v Bruselu. „ Je to výraz nejhlubší soustrasti s oběťmi včerejších teroristických útoků v Bruselu a s rodinami pozůstalých. Se vší vážností bychom měli brát hrozbu terorismu nejen v Evropě, ale i přímo v České republice," uvedl hejtman Martin Havel (ČSSD). Hejtman včera také zaslal kondolenční dopis velvyslankyni Belgického království v České republice, paní Françoise Gustin.
Také Karlovy Vary se připojují ke všem, kdo vyjadřují svou účast lidem z Bruselu a celé Belgie s teroristickými útoky na jejich spoluobčany. „Tyto útoky nemají nic společného z žádnou lidskou vírou, ani nejsou bojem za nějaký ideál. Jsou zbabělým násilím páchaným ozbrojenými na neozbrojených, vrahy na nevinných. Jsou útokem těch, kdo nemají co ztratit, na ty, kteří zůstali normálními lidmi, a proto co ztratit mají," uvádí mimo jiné v kondolenci belgické velvyslankyni primátor Petr Kulhánek.