„Vánoční razítko si drží svoji popularitu. Byly dny, kdy jsme ručním razítkem orazítkovali až 9000 zásilek. Když to přepočítáme na celkovou hmotnost, pak rekordním byl pro nás rok 2016 s 386 kilogramy. Naopak nejméně zásilek jsme zaznamenali v roce 2018, bylo to „jen 315 kilo“. Naším standardem je 340 kilogramů. Nelišil se ani koronavirový rok 2020 ani ten letošní,“ uvedla Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar.

„Zdraví, to bylo hlavní přání v mnoha vánočních dopisnicích. Dále si lidé přáli, aby mohla být celá rodina pohromadě a aby byl celý svět lepší. Děti Ježíškovi psaly o vánoční dárky pro svoje nejbližší,“ dodala Daniela Tautermannová .

Nejvzdálenější destinace, do kterých letos putovala vánoční přání z Božího Daru byly Japonsko, Taiwan, Indie a Sibiř.

Chodovská socha Radost ve skaldu technických služeb.
Radost ležela roky ve skladu. Chodov ji chce umístit na květinovou louku

Pošta Partner je na Božím Daru otevřena celoročně a vánoční přání tam lze vhodit do Ježíškovy schránky osobně nebo zaslat kdykoli během roku, ale vánočním razítkem 2022 je pracovníci Ježíškovy pošty opatří zase až od 1. do 23. prosince příštího roku.

Ježíškova pošta na Božím Daru používá příležitostné vánoční razítko od roku 1994. Autorkou letošního návrhu, který znázorňuje násobené kružnice symbolizující otevřenou náruč, zářící hvězdy a energii, je Věra Marešová.

Na originálním vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, klasické atributy vánočních svátků.