Klub se tak podařilo stabilizovat, odvrátit hrozící finanční kolaps, a tím i prodej extraligové licence, o niž měla zájem například Dukla Jihlava.

„Tím, že město garantovala podporu ve výši 10 milionů A týmu a 13,5 milionu pro mládež, a to do konce volebního období, jsme mohli jednat s dalšími partnery. To byl velmi důležitý moment, který pokládám za velmi pozitivní. Další významný signál vyslal hokeji i Karlovarský kraj. I ten svou podporu pro HC Energii zvyšuje o pět milionů. To znamená, že kraj hokeji věří, a pro nás se tak otevřela cesta k dalším jednáním s důležitým partnerem, Sokolovskou uhelnou," vysvětlil Karel Holoubek. Majitelé Sokolovské uhelné už dlouhá léta přispívají do rozpočtu hokejového týmu klubu zásadní měrou a Karel Holoubek velmi oceňuje, že se rozhodli podržet účast klubu v extralize i v nadcházející sezoně. „To je super," neskrýval radost Karel Holoubek, jemuž se tak podařilo zajistit necelou polovinu potřebného rozpočtu. „Pochopitelně finančně přispějí i mé společnosti a doplatím dluhy. Proto jsem se rozhodl pokračovat v působení našeho A-týmu v Tipsport Extralize ledního hokeje. Druhá polovina rozpočtu je úkolem pro mne osobně a pro management klubu. To znamená, že ihned zahájíme jednání s našimi sponzory a obchodními partnery a v pondělí 25. července spustíme prodej permanentních vstupenek a pokusíme se v rámci finančních možností o posílení hráčského kádru A-týmu," doplnil majitel HC Energie.

Karel Holoubek zdůraznil, že tak, jak garantoval při všech jednáních, zrealizuje prostřednictvím svých obchodních společností vyřízení a uhrazení veškerých závazků klubu a zajistí jeho bezdlužnost před zahájením nové sezony 2016 až 2017. Jenomže také upozornil, že ač extraliga v Karlových Varech zůstává, práce na tom, aby byl klub finančně zajištěn i v příštích letech, pokračují. A jak se sám vyjádřil, bude to pěkná dřina. „Pro další rozvoj klubu a extraligového týmu potřebujeme další silné strategické partnery. Zájmem všech zúčastněných je zlepšení sportovních výsledků a sportovní úrovně A-týmu a to bez navýšení rozpočtu není a nebude možné," vysvětlil Holoubek.

Problémy s financováním řeší klub už delší dobu a majitel Karel Holoubek se netajil tím, že pokud vyšší podporu od města, kraje a dalších sponzorů nezíská, s extraligou v Karlových Varech končí. Jen tak se vzdát ale nechtěl a začala válka nervů. Na rozhodnutí města Karlovy Vary, kraje a partnerů klubu čekala Dukla Jihlava, která by extraligovou licenci ráda získala. Po včerejšku má ale smůlu.